zjentek

Uměl by mně někdo vysvětlit tuto část údaje z etikety sirupu, uváděnou níže?

Sirup- jeřáb černý.

Složení: cukr, voda, zahuštěný extrakt z jeřábu černého 65%(4,0%)… a další.

Kolik tý šťávy z jeřabin sirup obsahuje? 65 %? 4 %?

(Já tipuji těch 65, protože cena je 69 za 430 ml.)

Complexi, každá informace někam vede.

Pomohl by mně někdo s nalezením sirupu na našem trhu, kde obsah složky, na který je sirup založen (a pojmenován), by přesahoval 30% jeho obsahu?

Nejlepší odpověď
Michala11

Ve výkupnách ovoce dávali 80kč za kilo aronie… Tak nevím… Na tohle jsem sama zvědavá. Můj typ je ale skeptický 4% extraktu a v extraktu 65% černého jeřábu.

Další odpovědi
anonym

obsahuje 4% extraktu který je z 35% jen voda.

Takže ve skutečnosti je tam jenom 2,6% jeřábu černého 🙂

Complex

No já tu mám zrovna na stole sirup od Jupí pomeranč a ten má pomerančovou štávu z koncentrátu (1 %) ve složení. Je tahle informace nějak nápomocná? ;)

Kepler

Chápu to stejně jako Michala, extrakt je zahuštěn na 65% (zbytek je voda) a v sirupu jsou ho 4 %.

Edison

To bys měl už juice… 😁

zjentek

Jde o tento sirup http://www.kra­konosovydobro­ty.cz/Sirup-jerab-cerny-aronie-d4.htm

Michala11

Co vím tak 20% je strop, u běžně dostupných: YO a ty nejlepší od Hello, ale taky jen některé (např. z bezu to nejde) Ale už když mají potřebu nahrazovat cukr za glukózo-fruktózový sirup je asi někde chyba… Obešla bych nějaké zdravé výživy a nebo si ho dělat doma. Možná Kitl.

zjentek

Díky. Ten Kitl z Jablonce vypadá dobře, ale ta cena..(zubatý smajlik). (; …zkusím.

Výše zmiňovaný sirupy mají nevýhodu- nechutnají mi. Prostě „nejsou dobrý“, bohužel.

zjentek

Také mají nový e-shop https://www.o­riginal-eshop.cz/9-suvenyry-darecky-z-krkonos/krakonosovy-sirupy/65-sirup-jerab-cerny-krakonosovy-dobroty a tam ůdaj raději zmizel úplně… chjo, zoufale sháním sirup s obsahem min. 30% složky, na které je založený jeho název ;(