Avatar uživatele
zjentek

Uměl by mně někdo vysvětlit tuto část údaje z etikety sirupu, uváděnou níže?

Sirup- jeřáb černý.

Složení: cukr, voda, zahuštěný extrakt z jeřábu černého 65%(4,0%)… a další.

Kolik tý šťávy z jeřabin sirup obsahuje? 65 %? 4 %?

(Já tipuji těch 65, protože cena je 69 za 430 ml.)


Complexi, každá informace někam vede.

Pomohl by mně někdo s nalezením sirupu na našem trhu, kde obsah složky, na který je sirup založen (a pojmenován), by přesahoval 30% jeho obsahu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Michala11 před 1877 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Michala11

Odpoveď byla označena jako užitečná

Ve výkupnách ovoce dávali 80kč za kilo aronie… Tak nevím… Na tohle jsem sama zvědavá. Můj typ je ale skeptický 4% extraktu a v extraktu 65% černého jeřábu.

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Mc Merkurion, zjentek Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

obsahuje 4% extraktu který je z 35% jen voda.

Takže ve skutečnosti je tam jenom 2,6% jeřábu černého 🙂

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Complex

No já tu mám zrovna na stole sirup od Jupí pomeranč a ten má pomerančovou štávu z koncentrátu (1 %) ve složení. Je tahle informace nějak nápomocná? ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Chápu to stejně jako Michala, extrakt je zahuštěn na 65% (zbytek je voda) a v sirupu jsou ho 4 %.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

To bys měl už juice… 😁

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Jde o tento sirup http://www.kra­konosovydobro­ty.cz/Sirup-jerab-cerny-aronie-d4.htm

před 1877 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Michala11

Co vím tak 20% je strop, u běžně dostupných: YO a ty nejlepší od Hello, ale taky jen některé (např. z bezu to nejde) Ale už když mají potřebu nahrazovat cukr za glukózo-fruktózový sirup je asi někde chyba… Obešla bych nějaké zdravé výživy a nebo si ho dělat doma. Možná Kitl.

před 1877 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Díky. Ten Kitl z Jablonce vypadá dobře, ale ta cena..(zubatý smajlik). (; …zkusím.

Výše zmiňovaný sirupy mají nevýhodu- nechutnají mi. Prostě „nejsou dobrý“, bohužel.

před 1874 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Také mají nový e-shop https://www.o­riginal-eshop.cz/9-suvenyry-darecky-z-krkonos/krakonosovy-sirupy/65-sirup-jerab-cerny-krakonosovy-dobroty a tam ůdaj raději zmizel úplně… chjo, zoufale sháním sirup s obsahem min. 30% složky, na které je založený jeho název ;(

před 1877 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek