ingi

Um komunikace s lidmi

ahoj, myslíte, že v mých letech, to je 16, je k něčemu, že čtu knížky nebo články o tom, jak se s ostatními bavit, jak někoho přesvědčovat, jak řešit slovní hádky, rychle na někoho reagovat, umět být empatický ke svým přátelům atd.

Je to k něčemu dobré? Nebo dokud prostě jsou ostatní zamindrákování puberťáci, tak něco takového se nedá využít?

Prosím o vážné odpovědi.

hezký večer všem

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud se naučíš lépe komunikovat, budeš mít vždy výhodu oproti lidem, kteří komunikovat nedovedou. Učíš se pro sebe, ne pro „zamindrákované puberťáky“ v okolí.

Další odpovědi
pusinka50

Myslím, že zamindrákovaní puberťáci se snadno hádají, chtějí se prosadit i za cenu jejich agresivity, vulgarismu apod. Čti dále knihy o vhodném chování při konverzaci, o asertivitě, bude se ti to jen hodit v příštím životě, v dospělosti, v partnerství, v zaměstnání, když se dokážeš prosadit s klidem a třeba i s vlídným úsměvem na rtech, v klidu budeš argumentovat a nebudeš se hádat, to každý jen ocení.

hippeace

Myslím že pokud si to budeš pamatovat tak ti to k něčemu bude ;) a vezmi si že přeci nemluvíš jen s vrstevníky ne? Nevím jak ty ale já to využívám na vodáckých akcích, u rodičů a když na mě někde vyběhne někdo co tu dělám a tak dále… Ano boužel u našich vrstevníků je to k ničemu :D Využiješ , jednou to využiješ

postcd

dobré to snad je. nebo lépe řečeno dobré to bude jen tehdy pokud to budeš zkoušet v reálném životě (cvičit si to, trénovat)