Avatar uživatele
Kryšpín

Údajně každý Čech vypije 1300 panáků tvrdého alkoholu za rok je není to pravda?

Podle Monej MAG.cz jsme až na devátém místě z 206 na světě, ale jsou zahrnuti ve spotřebě kojenci, děti, abstinenti řekl bych, že je to přemrštěno i když jako spotřeba piva na hlavu z tohoto počtu zcela bezpečně vedeme.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Complex před 1975 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Není to pravda. Je to statistický údaj. Tzn jde o průměrnou hodnotu. Já jich třeba vypiju za rok jen 1143. To by mě zajímalo, kdo pije za mě.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tatanka

Zdá se mi to značně přehnané, při dnešních cenách panáka 0,04 cca 40Kč v hospodě na tento průměr lidé , kteří tvrdému alkoholu holdují prostě nemají.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

údajne je správny výraz. Pretože si myslím, že minimálne deti a abstinenti, okrem nich ešte tí, čo panáka nepijú, tak nám ako vzorka pijákov ostáva omnoho ľudí menej. Neverte takýmto skresleným informáciám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Mě by zajímalo, kdo to vypije za mně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Podle statistiky vypije každý náš občan 11,7 l čistého alkoholu ročně. Když to převedu na průměrnou koncentraci 40% a za velkého panáka považuji půl deci, tak to dělá necelých 600 panáků ročně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mc Merkurion

@tatanka:… no, tak nevim, znám prcka 0,02 a panáka 0,05 … co to je za dětskou porci ??? to už je jak půllitr a von má 0,4L …
@Kryšpín: jestli to přepočtu na panáky tatanky, tak mi to vychází na přesně litr týdně … no, když to doplníme pivem, tak by to i mohlo stačit …

před 1975 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek