Kryšpín

Údajně každý Čech vypije 1300 panáků tvrdého alkoholu za rok je není to pravda?

Podle Monej MAG.cz jsme až na devátém místě z 206 na světě, ale jsou zahrnuti ve spotřebě kojenci, děti, abstinenti řekl bych, že je to přemrštěno i když jako spotřeba piva na hlavu z tohoto počtu zcela bezpečně vedeme.

Odpovědi
Edison

Není to pravda. Je to statistický údaj. Tzn jde o průměrnou hodnotu. Já jich třeba vypiju za rok jen 1143. To by mě zajímalo, kdo pije za mě.

tatanka

Zdá se mi to značně přehnané, při dnešních cenách panáka 0,04 cca 40Kč v hospodě na tento průměr lidé , kteří tvrdému alkoholu holdují prostě nemají.

led

údajne je správny výraz. Pretože si myslím, že minimálne deti a abstinenti, okrem nich ešte tí, čo panáka nepijú, tak nám ako vzorka pijákov ostáva omnoho ľudí menej. Neverte takýmto skresleným informáciám.

iceT

Mě by zajímalo, kdo to vypije za mně.

Klaproth

Podle statistiky vypije každý náš občan 11,7 l čistého alkoholu ročně. Když to převedu na průměrnou koncentraci 40% a za velkého panáka považuji půl deci, tak to dělá necelých 600 panáků ročně.

Mc Merkurion

@tatanka:… no, tak nevim, znám prcka 0,02 a panáka 0,05 … co to je za dětskou porci ??? to už je jak půllitr a von má 0,4L …
@Kryšpín: jestli to přepočtu na panáky tatanky, tak mi to vychází na přesně litr týdně … no, když to doplníme pivem, tak by to i mohlo stačit …