dust8

U nadměrného pocení rukou a neklidností, lze počítat s již nastupujícími abstin. příznaky od pití alkoholu? Jaké jsou?

Odpovědi
Kepler

Jistě, lehký absťák to může být. Pro toho, kdo dlouhodobě chlastá 1. ligu, můžou být příznaky daleko výraznější až nebezpečné.
Příznaky se objeví do několik hodin nebo maximálně několika dnů po vysazení alkoholu a jsou psychické a fyzické. Postižený se cítí velmi špatně, má vysoký tlak, třese se, potí se, buší mu srdce, je mu nevolno a obvykle opakovaně zvrací. U těžších stavů může být značně zvýšená tělesná teplota a mohou se objevit epileptické záchvaty. Z psychických projevů dominuje úzkost, poměrně vysoké je riziko rozvoje tzv. deliria tremens, což je porucha vědomí projevující se třesem, halucinacemi a zmateností, kdy může být dotyčný i agresivní. U těžkých projevů abstinenčního syndromu může postižený i zemřít.
https://www.ste­fajir.cz/?q=ab­stinencni-priznaky-u-alkoholu