Avatar uživatele
straširybka

Tykání nebo vykání?

jak je to tady ? proč si někdo vyká a někdo tyká? jsem na stránkách i jinde a tam si tykáme, pak mě to nutí i tady, ale když vidím, že ostatní tomu, kdo položil otázku, vykají, je mi to pak blbý…nebudem si všichni tykat ? nebo s tím máte někdo problém?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, terry, quentos, Jahoda, 9 řemesel před 5008 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Vůbec si s tím nelámu hlavu, někdy vykám někdy tykám ale důvod v tom nehledejte.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Miroslave, jen tak na okraj. Já jsem nikdy nikomu svůj věk neprozradila. Jak jsem někde uvedla, čísla nesděluji. Jen poskytla informaci, co v současnosti dělám … pověst se šíří…
Důvěřuj, ale prověřuj …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
iceT

Nekdy tykam,nekdy vykam,zalezi na tom komu odpovidam.Samoz­rejme neznam vek uzivatelu,ale pokousim se ridit tim jak je polozena otazka,a podle toho odhaduju.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
1popelka1

Obecně s tykáním problém nemám, ale vykání je slušnější, navíc když se kolikrát neznáme ani jménem, neznáme věk dotyčného…
Takže tady raději vykám, snad jen v případě, že dotyčný mi z ničeho nic začne tykat, tak mu začnu tykat taky.
I pokud vím, že je na Odpovědích někdo přibližně v mém věku nebo mladší, vykám, protože nevím, jestli by to dotyčného třeba neurazilo (i když nechápu proč by to mladé mělo urážet, tykání mě těší od kohokoliv, krom nadřízených a kdysi profesorů na školách)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Není to jedno?
Kdo jako první začne onikat?
To by nemuselo být špatné – „Oni vole“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miroslavst

Já osobně tykám, někdy i tikám-to když se mi něco nelíbí :D
Jinak ohledně vykání, tak někdy vykám tomu o kom vím, že je starší, ale je pravdou, že občas zapomenu.
Třeba mosoj, annas, rynek jsou věkově odlišní a tudíž pokud jim píšu osobní zprávu, tak jim vykám. Opravdu když odpovídám, tak jednou tak, podruhé onak.
Jinak já v tom nic špatného nevidím-myslím v tykání. Tedy krom případu, když vole, tak pane vole. :D
Jinak koho znám, tak tykám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

taky jsem nad tím přemýšlela,některým vykám,ale tykání mi nevadí

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Čarodějnice

Většinou tykám abych mněla k lidem blíž ale jakmile někoho znám a vážím si ho zásadně vykám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
martina1

Já s tykáním problém mám a zdědila jsem to po babičce.Když mi někdo o hodně starší tyká,tak to beru,ale třeba v práci nesnáším,když mladší hejsek přijde a řekne,že jsme asi stejně staří a v tu ránu si myslí,že si budeme tykat.Když mě tady někdo na stránkách bude tykat,tak se neurazím,ale v reálném životě si tykám s moc málo lidma.A jak už je tu psáno,vyjadřuji tím,tak nějak úctu obdiv(né ke všem,ikdyž vykám).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Toruk

Jsem spíš pro tykání, na netu je to přirozenější.
Ale když mi zde ti co tykání nechtějí sdělí, že chtějí aby se jim vykalo, budu jim vykat… pokud nezapomenu kdo je kdo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bumbes

Já to tak jaksi střílím od boku. Podle slohu a stylu psaní, tak nějak automaticky samo sebou mi to napadne, jestli tykat nebo vykat…
Soudruzi nás sice učili tykat každému, ale to se zas nelíbilo Vencovi s Bohoušem (VB). Tak naštěstí umím oboje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Převážně vykám.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek