autacek

Týká se státem stanovená maximální cena respirátorů i obchodu s použitým zbožím?

https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/koronavi­rus/clanek/stat-stanovil-maximalni-ceny-respiratoru-40315546

Odpovědi
led

Uvedená cena respirátorov je určená na zamedzenie „kšeftovania“ so strachom. Ako ste si určite v článku z odkazu všimli, že ide o cenu respirátorov najvyššej triedy určené pre špeciálizované organizácie, nie voľne prístupné v obchodoch pre verejnosť.
Tovar v predajniach pre použité zbožie je bez zákonom stanovenej záruky, čo znamená, že jeho cena nesmie! byť vyššia ako cena rovnakého nepoužitého výrobku s plnou zárukou. Výnimku v tvorbe ceny majú použité výrobky majúce historickú, alebo umeleckú cenu, čo nie sú tieto respirátory.

Edison

On by si někdo koupil použitý respik???

led

Za použitý sa považuje aj ten, ktorý je po záručnej lehote.