zjentek

Troufnete si již dnes tipovat, jak vysoké číslo počtu nakažených zůstane ve statistikách, až se Covid „jednou přežene“?

Osobně odhaduji 2,5 mld. potvrzených nakažených, než se Covid někdy do budoucna přežene.

Odpovědi
Pepa25

Řešíte s prominutím prd. Daleko závažnější problém je teď a tady.
Různé pobočky hygienických stanic zatím vydávají protichůdná nařízení, v lepším případě jsou linky přesměrované na 1212
A pak v Praze, kde je nejvíc infikovaných:

  • testují se pouze pacienti s potížemi, trvajícími alespoň 2 dny, bez horečky jsou zatím (z čistě z kapacitních důvodů) z fronty odesíláni domů, aniž by byli vyšetřeni.
  • v Praze testuje pouze Bulovka a ÚVN; v Thom. nemocnici bylo včera testování pozastaveno (laboratoř nezvládá vyšetřovat).
  • výsledky přijdou pacientovi během několika hodin (ale i se zpožděním i 5 dnů)
  • rychlotesty jsou přínosné k diagnostice již prodělané nemoci, vyšetřuje se nejdříve 7. den trvání potíží. U lidí jinak zdravých ho nelze použít k oddělení zdravých od nemocných.

Ale běžní lidé toto netuší a myslí, že největší problém je s pendlery, jak jim vláda namlouvá … ☹

orwell

Když tip, tak tip. Já si myslím, že to bude zhruba 0,5 mld. Nedivil bych se ale, kdyby to bylo víc, tak něco mezi 0,5 mld. až 1 mld. Tvůj odhad se mi zdá trochu nadsazený, i když… No uvidíme, pokud přežijeme 🙂

zjentek

Samozřejmě řeším prd. Nicméně pokud tento server covida přežije, můžeme si zde mnohem později ověřit, kdo si možné dopady situace správně uvědomoval již v době, kdy tato reálně probíhala.

zjentek

Ono totiž někdy taky při otázkách života a smrti není zásadní to, co konkrétního uděláme, nýbrž především to, jak si tu kterou nebezpečnou situaci správně uvědomujeme v reálném čase.