Miroslavst

Transfuze krve – jak to je?

Kdo má krevní skupinu 0– tak může darovat krev každému. Pokud mám krevní skupinu A+ a dostanu tedy krev 0-, jakou krev potom budu mít? Zůstane mi stejná co jsem měl(A+) nebo budu mít 0-? Např. při rozsáhlé operaci, úrazu kdy do mě nalijí té krve hodně.
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi. Je to tak, na obnovu krve jsem nevzpomněl.
Pro kvikal: Bohužel, 0+ nejde dát všem. univerzální je 0-
0+ jde dát jen 0+, A+, B+, AB+

Nejlepší odpověď
rynek878

za jak dlouho tělo obnoví 0,5l krve?
Nejdéle trvá obnova odebraných červených krvinek – cca 4–6 týdnů. Předpokladem je dostatečná zásoba železa a dalších stavebních látek. Ostatní složky krve se nahradí rychleji, řádově za několik dnů (plazma, destičky, bílé krvinky).
Je jasné,že budete mít nadále tu svou A+ .

Další odpovědi
annas

Lidé s krevní skupinou 0, jsou univerzální dárci pro všechny krevní skupiny, protože jejich krvinky neobsahují žádné antigeny.

Lidé s krevní skupinou AB, jsou univerzální příjemci všech krevních skupin, protože jejich krev neobsahuje žádné protilátky.

Lucimia

Bez obav. 🙂 Zůstane vám vaše krevní skupina.

FOG

O muze dat vsem,ale sobe zase jen O.

kvikal

mám pocit že jde hlavně o to nějakou krev (kterou vaše tělo přijme mít). Vaše tělo si krvinky postupně vytváří samo tudíž časem vám v těle bude zase kolovat jenom ta vaše. Krvinky stárnou a na jejich přicházejí nové. Též chci podotknou, že možností dát všem krevním skupinam disponuje i 0+