Avatar uživatele
Miroslavst

Transfuze krve – jak to je?

Kdo má krevní skupinu 0– tak může darovat krev každému. Pokud mám krevní skupinu A+ a dostanu tedy krev 0-, jakou krev potom budu mít? Zůstane mi stejná co jsem měl(A+) nebo budu mít 0-? Např. při rozsáhlé operaci, úrazu kdy do mě nalijí té krve hodně.
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi. Je to tak, na obnovu krve jsem nevzpomněl.
Pro kvikal: Bohužel, 0+ nejde dát všem. univerzální je 0-
0+ jde dát jen 0+, A+, B+, AB+

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? panenka, P3p!no, rynek878, Deli před 5095 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
rynek878

za jak dlouho tělo obnoví 0,5l krve?
Nejdéle trvá obnova odebraných červených krvinek – cca 4–6 týdnů. Předpokladem je dostatečná zásoba železa a dalších stavebních látek. Ostatní složky krve se nahradí rychleji, řádově za několik dnů (plazma, destičky, bílé krvinky).
Je jasné,že budete mít nadále tu svou A+ .

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Lidé s krevní skupinou 0, jsou univerzální dárci pro všechny krevní skupiny, protože jejich krvinky neobsahují žádné antigeny.

Lidé s krevní skupinou AB, jsou univerzální příjemci všech krevních skupin, protože jejich krev neobsahuje žádné protilátky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lucimia

Bez obav. 🙂 Zůstane vám vaše krevní skupina.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
FOG

O muze dat vsem,ale sobe zase jen O.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kvikal

mám pocit že jde hlavně o to nějakou krev (kterou vaše tělo přijme mít). Vaše tělo si krvinky postupně vytváří samo tudíž časem vám v těle bude zase kolovat jenom ta vaše. Krvinky stárnou a na jejich přicházejí nové. Též chci podotknou, že možností dát všem krevním skupinam disponuje i 0+

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek