Avatar uživatele
atena11

Jak zabránit strachu z očkování, odběru krve a operací?

Dobrý den je mi 13 let a mám strach z očkování, odběru krve a operací. Přitom jehla, nůž, krev a podobné věci mi nevadí. je pravda že jsem přecitlivělá ale to očkování není skoro cítit takže strach z bolesti také nemám. Když jdu k doktorovi na očkování tak když jsem již v ordinaci začnu mít husinu, klepavku, hrozně vysoķý pulz a začnu slzet. Také když o tom někdo mluví je mi blbě, mám husinu s klepavkou a slzí mi oči. Nevíte čím to je a jak tomu zabránit? Děkuji předem.
Doplňuji:
lota: já to mám právě od malička ani pětiletá ségra nevivádí tak jako já…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3347 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
NeJPatrik

Ahoj!
To věkem přééééjde 🙂 neboj.
Každý člověk je jiný.
Když už jsi v té ordinaci vem si sluchátka s hudbou která tě baví a nepřemýšlej nad ordinací 🙂.
Může to být také vzpomínka z děctví nebo tak podobně.
Pokud by tě to fakt extréééémě trápilo můžeš zajít za psychologem. Ale to v tom nejhorším případě. Psycholog není nic špatného, pomůže ti se toho zbavit 🙂

Držím palce

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Lékařů se nemusíš bát. Zachraňují nám životy, léčí méně i více vážné choroby. Pokud ( jak píšeš ) nemáš strach z jehly, krve,bolesti, tak se přece není vůbec čeho bát. Lékař Ti rozhodně nechce ublížit, chce Ti pomoci. Složili Hippokratovu přísahu, že budou „pomáhat“ : 🙂

"Přísahám a volám Apollóna lékaře a Asklépia a Hygieiu a Panakín a všechny bohy a bohyně za svědky, že budu tuto smlouvu a přísahu dle svých možností a dle svého svědomí dodržovat.

Toho, kdo mě naučil umění lékařskému, budu si vážit jako svých rodičů a budu ho ze svého zajištění podporovat. Když se dostane do nouze, dám mu ze svého, stejně jako i jeho potomkům dám a budou pro mne jako moji bratři. Pokud po znalosti tohoto umění (lékařského) zatouží, budu je vyučovat zdarma a bez smlouvy. Seznámím své syny a syny svého učitele a všechny ustanovené a na lékařský mrav přísahající s předpisy, přednáškami a se všemi ostatními radami. Jinak však s nimi neseznámím nikoho dalšího.

Lékařské úkony budu konat v zájmu a ve prospěch nemocného, dle svých schopností a svého úsudku. Vystříhám se všeho, co by bylo ke škodě a co by nebylo správné.

Nepodám nikomu smrtící prostředek, ani kdyby mne o to kdokoli požádal, a nikomu také nebudu radit (jak zemřít). Žádné ženě nedám prostředek k vyhnání plodu.

Svůj život uchovám v čistotě a bohabojnosti, stejně tak i své lékařské umění. Nebudu (lidské tělo) řezat, ani ty, co trpí kameny, a tento zákrok přenechám mužům, kteří takovéto řemeslo provádějí.

Do všech domů, kam vstoupím, budu vstupovat ve prospěch nemocného, zbaven každého vědomého bezpráví a každého zlého činu. Zvláště se vystříhám pohlavního zneužití žen i mužů, svobodných i otroků. Cokoli, co při léčbě i mimo svou praxi ve styku s lidmi uvidím a uslyším, co se nesmí sdělit, to zamlčím a uchovám v tajnosti.

Když tuto přísahu dodržím a neporuším, nechť ve svém životě i ve svém umění skromně dopředu postoupím. Tak získám si vážnost všech lidí po všechny ty časy. Když ale zákazy přestoupím a přísahu poruším, nechť stane se pravý opak.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hip­pokratova_p%C5%99%C­3%ADsaha

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
lota

Jsem na tom podobně, ale u mě to přišlo až s věkem. Ty jsi mladá, ještě z toho můžeš vyrůst.:-)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek