atena11

Jak zabránit strachu z očkování, odběru krve a operací?

Dobrý den je mi 13 let a mám strach z očkování, odběru krve a operací. Přitom jehla, nůž, krev a podobné věci mi nevadí. je pravda že jsem přecitlivělá ale to očkování není skoro cítit takže strach z bolesti také nemám. Když jdu k doktorovi na očkování tak když jsem již v ordinaci začnu mít husinu, klepavku, hrozně vysoķý pulz a začnu slzet. Také když o tom někdo mluví je mi blbě, mám husinu s klepavkou a slzí mi oči. Nevíte čím to je a jak tomu zabránit? Děkuji předem.
Doplňuji:
lota: já to mám právě od malička ani pětiletá ségra nevivádí tak jako já…

Nejlepší odpověď
NeJPatrik

Ahoj!
To věkem přééééjde 🙂 neboj.
Každý člověk je jiný.
Když už jsi v té ordinaci vem si sluchátka s hudbou která tě baví a nepřemýšlej nad ordinací 🙂.
Může to být také vzpomínka z děctví nebo tak podobně.
Pokud by tě to fakt extréééémě trápilo můžeš zajít za psychologem. Ale to v tom nejhorším případě. Psycholog není nic špatného, pomůže ti se toho zbavit 🙂

Držím palce

Další odpovědi
marci1

Lékařů se nemusíš bát. Zachraňují nám životy, léčí méně i více vážné choroby. Pokud ( jak píšeš ) nemáš strach z jehly, krve,bolesti, tak se přece není vůbec čeho bát. Lékař Ti rozhodně nechce ublížit, chce Ti pomoci. Složili Hippokratovu přísahu, že budou „pomáhat“ : 🙂

"Přísahám a volám Apollóna lékaře a Asklépia a Hygieiu a Panakín a všechny bohy a bohyně za svědky, že budu tuto smlouvu a přísahu dle svých možností a dle svého svědomí dodržovat.

Toho, kdo mě naučil umění lékařskému, budu si vážit jako svých rodičů a budu ho ze svého zajištění podporovat. Když se dostane do nouze, dám mu ze svého, stejně jako i jeho potomkům dám a budou pro mne jako moji bratři. Pokud po znalosti tohoto umění (lékařského) zatouží, budu je vyučovat zdarma a bez smlouvy. Seznámím své syny a syny svého učitele a všechny ustanovené a na lékařský mrav přísahající s předpisy, přednáškami a se všemi ostatními radami. Jinak však s nimi neseznámím nikoho dalšího.

Lékařské úkony budu konat v zájmu a ve prospěch nemocného, dle svých schopností a svého úsudku. Vystříhám se všeho, co by bylo ke škodě a co by nebylo správné.

Nepodám nikomu smrtící prostředek, ani kdyby mne o to kdokoli požádal, a nikomu také nebudu radit (jak zemřít). Žádné ženě nedám prostředek k vyhnání plodu.

Svůj život uchovám v čistotě a bohabojnosti, stejně tak i své lékařské umění. Nebudu (lidské tělo) řezat, ani ty, co trpí kameny, a tento zákrok přenechám mužům, kteří takovéto řemeslo provádějí.

Do všech domů, kam vstoupím, budu vstupovat ve prospěch nemocného, zbaven každého vědomého bezpráví a každého zlého činu. Zvláště se vystříhám pohlavního zneužití žen i mužů, svobodných i otroků. Cokoli, co při léčbě i mimo svou praxi ve styku s lidmi uvidím a uslyším, co se nesmí sdělit, to zamlčím a uchovám v tajnosti.

Když tuto přísahu dodržím a neporuším, nechť ve svém životě i ve svém umění skromně dopředu postoupím. Tak získám si vážnost všech lidí po všechny ty časy. Když ale zákazy přestoupím a přísahu poruším, nechť stane se pravý opak.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hip­pokratova_p%C5%99%C­3%ADsaha

lota

Jsem na tom podobně, ale u mě to přišlo až s věkem. Ty jsi mladá, ještě z toho můžeš vyrůst.:-)