dudu

Toužíte mít hrad? V Itálii vám ho dají zadarmo.

To není trik, ale skutečná realita. Pokud jste někdy zatoužili po tom mít svůj vlastní hrad, nyní máte možnost. Nedaleká Itálie rozdává celkem 103 nemovitostí, mezi kterými nejsou jen hrady, ale i vily, hostince a další.
Samozřejmě, italská vláda své nemovitosti nerozdává jenom tak a má určité podmínky. Protože sama nemá prostředky, aby mohla stovky historických budov udržovat a rekonstruovat, chce je věnovat někomu, kdo bude schopný dát budovy do pořádku.
Tak co vážení přátelé rozbijeme prasátka a půjdeme do toho?
Zdroj: JENCESTOVÁNÍ

Nejlepší odpověď
Kepler

Tak tomu se říká danajský dar! I kdybych ty prachy měl, řekl bych: děkuji, nechci.

Další odpovědi
annas

Je vidět, že Italové nevědí kudy kam, památky chtějí udržet, takže je to z nouze ctnost. Zřejmě už v senátu nerozhoduje kůň, ale osel. Přece kůň měl větší hlavu…

Chovám se k nabídce asketicky, žiji ze svého důchodu.. I kdyby se otřepal oslíček, tak se nic nezmění., vždyť mince se rozkutálí i bez péče o hrad.

Bez peněz do hradu nelez…

dr.luha

To by ještě člověk musel držet a živit malou armádu na obranu nemovitosti před nájezdníky.

pusinka50

Mám velké keramické prasátko, ale je prázdné.:-))
A nešla bych do toho, návratnost investice do rekonstrukce a udržování… možná tak v době mých prapraprapraprav­nuků. Ještě k tomu teď, když jsou v Itálii islámští fanatici.

luckykubrt

Já mám svůj hrad doma. Můj dům, můj hrad. 🙂 I když by mi nevadilo mít ho větší. :D Chybí však prasátko, to já žeru. 😉

led

Čo je zadarmo, za tým sa čosi skrýva. Platí to hlavne v tomto jemu podobných prípadov.
Všimnite si vetu: „sama nemá prostředky, aby mohla stovky historických budov udržovat a rekonstruovat, chce je věnovat někomu, kdo bude schopný dát budovy do pořádku.“
Údržba takéhoto historického domčeka aj s prípadnou záhradkou a dvorčekom vychádza ročne na nemalé peniaze, určite nie z priemerných 300–400 € dôchodkov.