Topili jste naftovými kamny ?

Nejlepší odpověď
Hlada

Ano. Svého času to bylo moderní topení. Nafta se prodávala na poukázky, které se kupovaly na poště. 1l nafty stál 80 hal. Obchodní značka byla Bencalor. Spotřeba kamen při výkonu 5 kW byla asi 1l/hod. Manipulace s naftou nebyla příliš pohodlná, kdo přelil, tak smrděl, bylo to ale o mnoho lepší, než topit uhlím.

Další odpovědi
hanulka11

kdysi u rodičů ,ale hrozně to páchlo, neměla jsem to ráda

Sůwa

Naftovými kamny jsme topili a tím jsme zlikvidovali komíny, jenže to tenkrát nikdo nevěděl.

Mapel

Jeden čas ano, ale z toho smrad.

dudu

Potvrzuji Hladovu zkušenost, tehdy se razilo hleslo „topná nafta je topidlo budoucnosti“, kamna nebyla běžně k sehnání.

štamgast

Ne, topím pořád ústředním topením.