kurec

To opravdu ženy vidí mezi těmito dvěma barvami rozdíl?

Nejlepší odpověď
led

Vidieť farby a ich odtiene nie je závislé na pohlaví, ale na schopnostiach človeka a jeho vnímania farieb. Dôležitý je aj spôsob prezentácie farieb a ich kombinácií.

PS. ak chcete vidieť rozdielnosť farieb, vložte ich rovnako veľké a tvarované na rovnaké pozadie s rovnakým osvetlením.
Váš záber s tieňom na ruke a obrysom farebného odtieňa ich rozlíšenie skresľuje.

Další odpovědi
autacek

Rozdíl v těch barvách je, byť nepatrný. Pokud si ale nevšimnete, že je vámi nahraný obrázek rozmazaný, svědčí to o nějaké individuální oční vadě.

aliendrone

Na rozmazaném JPEGu to je fakt blbě vidět, ale protože nejsem normální člověk (!! :D :D !!), nýbrž dron, tak je jasné, že ta spodní je víc do růžova. Ono také záleží, jak máš barevně zkalibrované LCDčko, popřípadě jestli nemáš poupravené vlastnosti barev v ovladačích grafárny. ;) :)

Roman71

Tedy, ženská nejsem, ale rozdíl vidím také.
Horní pruh má nádech oranžové, spodní do růžova. Kdyby byla fotografie ostřejší a pruhy více přiblížené, byl by rozdíl zřetelnější.
Jediné, čím si dokážu vysvětlit, že ten rozdíl někdo nerozezná, je omezený barvocit. Tím jsem nechtěl nikoho urazit, podotýkám.
🙂

ahold

Docela dobrý test na rozpoznání barev. Bez rozdílu pohlaví.
https://hadanky-a-hlavolamy.web­node.cz/news/roz­poznani-barev/discussi­oncbm_777081/1­0/