Avatar uživatele
Kajah

Tetování a jizva po tetanovce, má někdo zkušenost?

Po očkování se mi udělala na rameni jizva, ta stejná se mi časem udělala i na druhém rameni z neznámého důvodu. Cca před 10 lety mi bylo na kožním řečeno že by se mi mohlo to stejné udělat po celém tetování, ale nevím zda mě tenkrát doktor nechtěl jen od tetování odradit. Máte s tím někdo zkušenost ? Děkuji 🙂

Zajímavá 0 před 9 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Pokud jste po očkování tetanovkou vyvinul jizvu, je možné, že máte predispozici k vyššímu hojení jizev (hypertrofické nebo keloidní jizvy). Je možné, že vaše tělesná reakce na trauma (jako je jehla očkování nebo tetování) je jen nadměrné tvorba jizev. Tato predispozice je genetická a může být méně či více vyjádřená.

Pokud jde o tetování, je možné, že se podobná reakce může objevit v místech tetování. Avšak tohle je velmi individuální a záleží na spoustě faktorů, jako je například péče o tetování v době hojení, velikost a hloubka tetování, místo tetování a také technika a zkušenosti tatéra.

Pokud máte o tetování zájem, bylo by vhodné se poradit nejen s dermatologem, ale také s zkušeným tatérem. Možná by bylo vhodné zvolit malé tetování jako „testovací“, abyste viděl jak se vaše tělo zachová.

Ale pamatujte, že každá rada na internetu je pouze obecná a je důležité konzultovat vaši situaci s odborníkem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek