autacek

Teď se ukažte. Kdo byl podle vás ve sporu o sklopené sedadlo viníkem?

Nejsou náhodou sedadla sklápěcí od toho, aby se sklápěla? Nekupuje si náhodou cestující daný komfort možnosti sklopení a proč by se měl kvůli jiným omezovat?

https://www.no­vinky.cz/cesto­vani/clanek/ze­na-si-v-letadle-sklopila-sedadlo-cestujici-za-ni-to-neunesl-40313377?seq-no=3&dop-ab-variant=&source=clan­ky-home

Nejlepší odpověď
zjentek

Zajímavá podotázka. Rozhodně vede k zamyšlení.

Já to vidím jinak a podělím se, jak. Ohleduplnost na čtyři do křížovky = TAKT. A to je vlastnost, které se oběma těmto konkrétním cestujícím rovným dílem BRUTÁLNĚ NEDOSTÁVÁ. Kdyby alespoň jednomu z nich se taktu dostávalo o ždibíček více, než tomu druhému, nemuselo se mezi nimi situace takto vyhrotit. (;

Další odpovědi
Edison

No to víš. Emejričani. Právo druhých jim je úplně ukradený. To platí pro OBA pasažéry. Především uplatňují pouze svá práva bez ohledu na práva ostatních. Toto jen dokresluje to, že to maj prostě v genech (ač jsou všichni přistěhovalci), totéž uplatňují na státní úrovni po celém světě.

DoTazatel

Nevíme detaily (možná se ty informace ve zprávě zdají dostatečné – na posouzení situace – ale nejsou).

Upřímně někdy nechápu ten princip sklapování sedadel v dopr. prostředcích – třeba v některýc autobusech je to tak blbě uzpůsobeno, že to jen mírně sklopíte a už to zavazí osobě za vámi – je to namačkáno na jjejí/eho kolena, vrhsedačky má skoro v obličeji, atd. (je tam úzký prostor mezi sedadlami, takže i to mírné sklopení udělá dost, aby vám to hodně znepříjemnilo cestu).

Souhlasím z Edisonem, jen si nemyslím, že se tak chovají jenom Američani, podle mě je to tak všude ve světě.

Za sebe bych řekl, že se oba zachovali špatně a oba jsou zřejmě viníky, ale jak říkám informace nestačí…

Fascinující kolik takových „důležitých“ zpráv se denně objevuje v tv, na internetu, v novinách a prostě všude…

Hlada

Viníkem bude nejspíš mentalita tamního obyvatelstva. Vysoké sebevědomí a neschopnost samostatně vyřešit neobvyklý problém. Také by mohl být viníkem konstruktér, který nepředvídal možnou blbost pasažérů.
Jestli paní nemohla sedět na normálně postaveném sedadle, měla požádat o pomoc letušku.

hapiky

Velká část letadel s možnosti sedadla sklopit nemá. Stalo se mě to samé, Letuška (asi po stížnosti) slušně ale nekompromisně opěrku narovnala a to jsem ji měl sklopenou jen o jeden stupeň. Prostřední sedačka byla volná, ale to stejně nic neznamenalo.
Když o řadu dále nějaké dítě řvalo celou cestu, považoval jsem to za onen případ, kdy se člověk ocitne na špatném místě ve špatnou dobu. Ještě že let trval pouze 2hod.45minut.

Arne1

Ono je to většinou tak, že když si to sklopí i ten vždy, tak se na to místo lépe vejde než když to narovnane. Podle mne jsou největší sobci právě ti, kteří si to nechtějí sklopit.

led

Zjavne cestovala v takzvanej turistickej, ekonomickej triede, kde sú sedadlá nie pre silnejších cestujúcich. Sú k sebe bližsie a človek vyšší ako priemer (štandard cestujúceho 175cm 75kg) má jednoducho stiesnený pocit. Dvaja silnejší cestujúci vedľa seba sa už vytláčavú pleciami, prípadne aj inými partiami tela. Vyšší cestujúci si môže relatívne pohodlne sadnúť len keď sedadlo pred ním je v normálnej cestovnej polohe. V prípade sklopenia, sedadlá sa konštrukcia sedadla oprie o kolená cestujúceho za ním. Skúste takto stlačený sedieť niekoľko hodín (niekedy aj 10) v jednej polohe bez možnosti uvoľnenia.
Okrem toh ešte jeden malý nezanedbateľný detail. Predstavte si, že máte sklopený stolík upevnený na sedadle pred vami a pohár s tekutinou, alebo niečo píšete a teraz cestujúci pred vami si sklopí sedadlo. Podľa vašich reakcií na niektoré tunajšie príspevky, určite by ste na mieste postihnutého cestujúceho nemlčali.
Myslím, že už viac nemusím písať.
zdroj: cestovná skúsenosť v lietadlách.

Dochy

Tak jako to sklápění má smysl…např. pro dlouhé noční lety – je možné si alespoň trochu zdřímnout (dá se očekávat že si to sklopí plus mínus všichni). Ale za bílého dne (já vím, to je v letadle kde mohou být lidé, kteří mohou mít denní rytmus klidně o hezkých pár hodin posunutý) si sklopit sedačku bez ohledu na toho co sedí za mnou je hnus.

Viníci jsou oba, že se nedokázali domluvit. Jestli někdo z nich měl slušnou snahu z toho nepoznám. Ta dáma téměř určitě ne, ten chlap – nevím.

hapiky

autacek: Takže tvoje pohodlí má přednost oproti osobnímu prostoru jiných cestujících? Tomu se říká všelijak, jen ne ohleduplnost. Je to skoro podobné, jako když někdo leží ve vlaku v kupé. Já bych to pokutoval, pokud není prázdný vlak!

autacek

Ne, to znamená, že i ten zamnou má možnost si sedadlo sklopit a bude mít místa stejně, jako by měl, kdybych si sedadlo před ním nesklopil. To, že tak učinit nechce (či nemůže, když si koupí sedadlo vzadu u záchoda, mnohdy i cenově zohledněno), je jaksi jen jeho problém.

Arne1

moje řeč. Jednou jsem na poměrně dlouhé cestě seděl v autobusu za takovým ichtylem, bylo to utrpení.