Cipísek

Taxislužba

Co bude potřebovat abych mohl vykonávát povolání taxislužby a kam bych musel jít si toto vzjednat

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Auto a vyjednat si ho budeš muset někde v autosalonu nebo autobazaru.

Další odpovědi
Sandy

Provozování taxislužby je živnost koncesovaná, takže rozhodně nestačí jen koupit auto a vyjet do ulic. O koncesi se dá požádat na dopravním úřadu v místě sídla nebo trvalého pobytu žadatele a musí spňovat určené podmínky (bezúhonnost a spolehlivost řidičů taxislužby a jejich odborná způsobilost podle zákona č. 111/1994 Sb., ve znění pozdějších předpisů). Dále musí splňovat všeobecné podmínky podnikatele (věk nad 18 let, právní bezúhonost, způsobilost k právním úkonům). Poradit by vám měli na úřadu práce, informace také seženete v živnostenském zákoně (koncesované živnosti jsou v příloze tři).

cukrar

dojděte na Váš úřad, dostanete dlouhý seznam.

Auto, řp, živnostak, povolení na taxi, školení,

vecernice

Pevné nervy!