mj81

Jakým způsobem jsou placeni řidiči taxislužby a kolik si vydělají?

Zajímalo by mě, na jakém principu jsou placeni řidiči taxislužby – jestli od hodiny, od ujetého kilometru nebo ještě jinak. Pokud umíte uvést i přesná čísla (hodinovou mzdu, částku za 1 ujetý kilometr apod.), budu rád – nemám vůbec představu, v jaké rovině se příjmy taxikářů pohybují.

Nejlepší odpověď
shagrath

Nejsem taxikář tělěm i duší,ale měl jsem možnost k tomuhle oboru si přičuchnout ve Špindlerově mlýně, kde je jakýsi cech taxi, který má nějakých 20 členů a každý z nich může mít dvě auta. Může jezdit sám nebo si najmout řidiče, který potom odevzdává peníze z každého najetého kilometru(ne jen z kilometrů,kdy někoho veze,ale i když jede zpátky, prostě vše, co je na tachometru). Výši poplatku si určuje majitel auta a na dohodě závisí i další věci, jako: kdo platí naftu, kdo platí případné opravy, pronájem štaflu atd. Těžko říct, kolik si může taxikář ve Špindluv sezóně vydělat, protože to závisí na tom, jestli jezdí jen přes den nebo přes noc nebo je tam pořád. ale pokud bych tam seděl pořád (18 hodin denně), bylo by to o nějakých 50-ti tisících za měsíc. Majitel auta možná až dvojnásobek, pokud sám jezdí. Ale to je Špindl v sezóně. Můj názor na tuhe práci někde jinde (vyjma Prahy), dělat bych to nechtěl.

Další odpovědi
iceT

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vyplati-se-delat-taxikare

U nás se taxi firmy předhánějí v lákání klientů,nabídnou speciální karty,cena za km se pohybuje od 2Okč/km,podle toho jakou kartu vlastníte,pocho­pitelně se do jízdy počítá nástupní sazba kolem 16kč.
Ale jak v kterým městě,tady je mezi různými firmami konkurenční boj a nebyl problém kdysi někomu třeba podpálit auto.
Ale aby ti někdo přesně odpověděl,musel by tu někdo taxikářem být.