Avatar uživatele
Bronzový

Jak zní definice "dopravní obsluhy"?

Pokud je před parkovištěm značka zákazu vjezdu a pod ní dodatková informace "Mimo dopravní obsluhy", na koho ta značka vlastně platí a neplatí? Tím, že tam jedu zaparkovat, se přeci jedu "dopravně obsloužit", nebo ne?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

vyhláška č. 30/2001 Sb., kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích a úprava a řízení provozu na pozemních komunikacích, je účinná od 3.11.2001 (vyhlášena v částce 11/2001):

ust. §15 odst. (3)

Dodatková tabulka c. E 13 s nápisem "JEN DOPRAVNÍ OBSLUHA" omezuje
platnost znacky, pod kterou je umístena, na vozidla zajištující zásobování nebo lékarské,
opravárenské, údržbárské, komunální a podobné služby pro oblast za znackou, na vozidla s
oznacením c. O 1, vozidla taxislužby a na vozidla, jejichž ridici, poprípade provozovatelé
mají v místech za znackou bydlište, sídlo nebo garáž; pro tato vozidla neplatí znacka, pod
kterou je umístena dodatková tabulka s nápisem "MIMO DOPRAVNÍ OBSLUHY".

Zdroj: http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyre s/97EAFFC7-63FF-461F-A8BA-DE50 18DBE150/0/302001.pdf

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 647
Stříbrný cukrar 646
Zlatý Drap 619
Zlatý gecco 437
Stříbrný honza19hk 285
Bronzový kapitán 255
Zlatý venkovan 246
Zlatý Hlada 223
Zlatý Lamalam 219
Zlatý brillant 214

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.