hippeace

Tatu kousnul netopýr je někde na skalách co má dělat?

Nejlepší odpověď
Alesh

netopíra bych se nebál, ten je měkkej, ale takovej netopýr, ten může mít třeba i vzteklinu a to už taková pr*el není. Každopádně především z tohoto důvodu bych s tím šel k doktorovi, neboť vzteklina je smrtelná nemoc a jak se rozjede, nikdo ji nezastaví.

Další odpovědi
Drap

V prve řadě by asi měl slézt dolů. A potom asi navštívit lékaře.

Pájo

Ano, mohla by mu teoreticky hrozit vzteklina (ze slin netopýra), ale u nás nemají všichni netopýři vzteklinu.
Byla popsána snad pouze jednou u netopýra na Vsetínsku (rok 2005).

MacChill

Pokud je horolezec měl by mít sebou lékarničku. Takže vydesinfikovat.

Možná bych se trošičku bál vztekliny, takže až se vrátí měl by navštívit lékaře.

terry

Je to stejné jako by ho kousla myš. Může přenášet některé nemoci. Třeba vzteklinu. Asi bych se co nejdříve vrátila dolů a zašla k lékaři.

Zdroj: http://www.li­dovky.cz/vete­rinari-varuji-pozor-na-netopyry-prenaseji-vzteklinu-p3m-/ln_domov.asp?c=A090901_­213030_ln_domov_pks

lexx

Promiň, ale to je vzácné…není Tvůj otec Ozzy Osbourne ?