Petr44

Poradíte? Nedokážu si vybavit, zda se některé pasáže z filmu Tankový prapor shodují s jeho knižní předlohou.

Ahoj, nedokážu si vybavit, zda se několik pasáží z filmu přesně tak objevovalo i v knižní předloze.
Jde konkrétně o tyto: kapitán Matka při plnění Fučíkova odznaku a jeho replika:Balada o potraceném děckovi, říkal to takto i v knize? Pak taky když Daniel Smiřický popisuje Lizetku-myslím, že ve filmu říká něco jako „ty převzdělaná frigidní mrcho“, přesně si nevzpomenu, ale něco v tomto smyslu. A taky scéna ke konci, kdy se mužstvo vzepře důstojníkům, následně Malinkatej Ďábel vyskočí na stůl a vystřelí do stropu, toto v knize je, jestli si vzpomínám dobře, ale nevím, jestli taky spadl do jímky, kterou dva vojáci těsně před jeho odchodem z té závěrečné oslavy odkryli.

Tankový prapor pasáže kniha vs film

Odpovědi
Edison

Není nic jednoduššího než zkouknout a přečíst.

Petr44

Tak kdybych měl možnost do knížky nahlédnout, tak se tu neptám 🙂

Mc Merkurion

… ale máš, stačí jen chtít: https://web2.mlp­.cz/koweb/00/04/46­/06/14/tankovy_pra­por.pdf