Rokio

Také si myslíte jako já, že schizofrenie není vážná nemoc?

Podle mě jde jenom o nedorozumění. Když si schizofrenik myslí něco, co není pravda, tak je na místě mu to vymluvit. Jsem přesvědčen, že většina bludů jde vymluvit.

Co myslíte vy?

Nejlepší odpověď
Lotr2008

Myslím, že je to vážná nemoc

Další odpovědi
elkon

Co si myslíš ty, je úplně jedno, ale vážná nemoc to je.

Gus_Fring

Ono mu to často nejde vymluvit. Teda pokud tě vůbec vnímá…

Drap

Nemyslím si to co ty.

anonym

Viděl jsem na r/antipsychiatry několik schizofreniků, kteří zvládali svou nemoc bez léků za pomoci terapie celkem v pohodě.

Dochy

Nemyslím. Bohužel se to často vymluvit nedá a střet různých realit nutně vyvolává konflikty. Je to zkrátka dost průser. Samozřejmě je to člověk od člověka ale spoustě schizofreniků to zkrátka znemožňuje normální fungování.

kacadvo

Ahoj Rokio, jedná se o duševní nemoc. Četla jsem článek o duševních poruchách, podívej se tady, snad ti to pomůže.

https://www.psycho­logvasak.cz/pos­t/nejcastejsi-dusevni-poruchy

Káča

Marty Koller

Cože, jasně že vážná nemoc je. A jedna z těch nejhorších nejzávažnějších nemoci. Když jsi to i sám zmínil. Já se schizofrenikem žiji a je to utrpení.