Rokio

Také si jako já myslíte, že tento konzument aljoholických nápojů a bohém, zaslouží obdiv?

Zde je odkaz na článek: https://www.id­nes.cz/olomou­c/zpravy/zachyt­ka-bezdomovec-rekordman-straznici-alkohol.A221006_133­321_olomouc-zpravy_dmk
zdroj: idnes.cz

Nejlepší odpověď
Filip84

Podívej, alkohol s námi je od doby, co malamutovi spadlo jabko do díry v šutru, a tam zkvasilo (stejně, jako zločin s námi je od doby, co první chlap vzal klacek a mázl s ním druhého chlapa po hlavě). Protože s námi ten alkohol je „od krále Klacka“, většina lidí se s ním naučila nějak rozumně žít.

Ti lidé, kteří se s ním rozumně žít nenaučili, se nazývají alkoholici. A alkoholici jsou vždycky „požehnáním“ pro své okolí: mlátí ženské a fakany, prošustrujou majetky, nebo se rvou, nebo vandrujou do mírumilovných pracujících, nebo zblijou veřejný prostor, nebo ho poserou, či pomočí, prostě, jsou opravdovým „požehnáním“.

To bylo, je a bude. Každá doba se k alkoholismu & alkoholikům staví jinak, jinak s nimi nakládá, a tak vůbec. Dnes u nás ten stav není úplně nejlepší, alkohol je až moc tollerován a alpy neřešeny.

Proto nějak nechápu, co by na tom mělo být obdivuhodného. Prostě je to alpa, není žádná zásluha být alpa, a věř, že to zvládne opravdu skoro úplně každý.

Další odpovědi
marci1

Obdiv? Je obdivuhodné, že ještě žije. ☹

iceT

Obdiv za co? Že žije na ulici, čili nepracuje a přesto má prachy na chlast?

elkon

Co si myslíš ty, nikoho nezajímá.

cochee

Opět už poněkolikáté dokazuješ, že máš v palici vykrákoráno.