hapiky

Také jste v raném mládí rozebírali vše, co vám přišlo pod ruku?

Nejlepší odpověď
led

Horšie to bolo zložiť naspäť. Ale zvedavá som aj dnes, aj keď už nie všetko rozoberám.

Další odpovědi
anonym

Rozhodně, obvykle jsem se to i snažil poskládat zpět a ne vždy se to povedlo. I tak to ale stálo za to… pokud vás to bere dodnes doporučuju pořad „James May: Král montérů“ .-)

Zdroj: https://www.se­rialzone.cz/se­rial/james-may-kral-monteru/epizody/

Kepler

Ani ne. Spíš jsem do toho třískal kladivem, případně to vyhazoval z okna. Strašně se mi líbilo, jak se to rozlítlo na kousky.

aliendrone

Vydrželo mi to dodnes. :D Mnohé sé od těch dob změnilo. Jednak jsem podstatně vylepšil skill ve zpětné kompletaci ;) :D :D, na druhou stranu už to není zdaleka taková brnkačka jako dřív. Věci se dnes obvykle vyrábějí tak, aby NEŠLY opravit a musel se zakoupit nový krám. Holt konzumní společnost. Doby, kdy stačil šroubovák (plochý, borci měli i křížový), kombinačky a pájka jsou dávno pryč. Dneska jen na to šroubování člověk potřebuje hrůzu nástavců – počínaje běžnými imbusy, přes torxy, háčka a vůbec. Někdy je to doslova hlavolam – o to větší radost, když přijdu na to, jak opravit NAVZDORY tomu, že se při vývoji věci dává 2× víc na to, aby se výrobek včas podělal a nešel opravit, než na to, aby fungoval k danému účelu. Hm. :(

Bohužel i nám – kutilům z nadšení – zvoní hrana. Podělala se pračka? Čumíte na tišťák jak husa do flašky – co s tím? I kdybyste měli schema (není, pouze orientační a to je k opravám nanic), co uděláte? Kde pořídíte zakázkový IO vyrobený v sérii pár set tisíc kusů pouze pro výrobce pračky? Neprodávají se. A máte utrum. :( A tak pračka, lednice, televize atd. letí do popelnice, protože se podělala součáístka za pár korun, někdy i haléřů.

Nejvíc mě na tom sejří to, že hromady „genderově seriózních“ ekobuzíků se poutají k silnici před Temelínem, ale o tohle jaksi nejeví zájem. No jasně, když na to nedostanou fondy od státu/EU, prasata zelená. Prachy jsou vždy až na 1. místě, na SKUTEČNOU ekologii kálí Bílý Tesák. :( :( :(

Jiří Bohumil

Ano a drží mě to dodnes. A jak říká ge0rge, důležité je hlavně dát to pak opět dohromady.
A velkým problémem je dnes základní demontáž, neboť v době plastů je mnoho výrobků konstruováno pro snadnou montáž (naklapnutím), ale demontáž, bez znalosti přesných míst a provedení západek bývá někdy pěkný hlavolam.
Ale o to více těší, pokud se to povede úspěšně, bez poškození.
Ale zase jsou dnes dostupné velmi dobré materiály na lepení a tmelení, kdy i ulomené plastové západky, jež drží kryt, je možno nahradit spolehlivým (a i rozebíratelným) přilepením.
A při rozebírání složitějších systémů a případně zapojení, je nutno si postup zapsat a zapojení nakreslit.