nyjono

Tak trochu gruntuju a najednou objevim toto. Kdo ví a vzpomíná?

Máte k dobru nějakou povedenou historku?
Já mám vcelku pěkné vzpomínky.

Nejlepší odpověď
Kepler

Jéje, pionýrský šátek (?) Mě nevzali ani mezi Jiskřičky, natož do Pionýra a dnes jsem na to hrdý. Získal jsem jen nášivku MLADÝ BUDOVATEL za sběr papíru. Vidíte, už v osmi letech jsem byl něco jako Greenpeace nebo Greta!

Další odpovědi
annas

Nebyla jsem jiskřička ani pionýrka. Byla jsem ve třídě jediná. Vzpomínám si, že jsem brečela, proč to tak je.

Rodiče se vstupem nesouhlasili. Třídní mě utěšovala, že bych stejně nebyla přijata. Takže červený šátek jsem nenosila.

Také jsem to měla v posudku, když jsem opouštěla základní školu.

led

Spomínam rada na tie časy, keď človek bol k človeku človekom.

Byť pionierom nemuselo hneď znamenať „vymytý rozum“. Ale…
Spomenula som si na jednu myšlienku, keď sa stalo módne nepriznávať sa k „hriechom mladosti“ k členstvu v Pionierskej organizácii alebo dokonca ku KSČ. Jednoducho je moderné hlásiť sa ku kolektívnej nepamäti. Veď predsa všetkému boli na vine tí zlí komunisti. A tera nechápem, ak všetci pamätníci neboli členmi týchto „ako to volajú "zvrhlých a deštrukčných“ organizácií, ako je možné, že toľko rokov dokázali komunisti „budovať a brániť socialistickú vlasť“ proti všetkým uvedomelým kapitalisticky zmýšľajúcim občanom a budovateľom socializmu v spoločnom štáte Čechov a Slovákov?

PS. pokiaľ mi chcete nadávať do komunistov, nebola som v KSČ, ale napriek tomu nemienim urážať množstvo statočných a poctivých ľudí z tých čias, ktorí dali všetky svoje sily v prospech všetkých obyvateľov Československej republiky.

PS. ako tu dlho vydrží táto odpoveď? to je otázka ako z Hamleta „byť, či nebyť?“

ten který je

Jiskrou ani pionýrem jsem nebyl.O to více si s odstupem času vážím některých učitelů,kteří nás pionýry i nepionýry učili o přírodě nebo různé techniky vázání uzlů,místo nějaké politické agitky.

Drap

Vím a vzpomínám pouze v dobrém.

Justin1

Pionýrský šátek jsem na sobě měl jenom jednou, na Pionýra jsem se vykašlal hned potom, co jsem do něj formálně vstoupil. Neviděl jsem v tom smysl.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

Kepler, konečně se dozvídám, kdo odnesl můj deníček do sběru!

nyjono

Keplere, mně Jiskřičky nějak minuly. Hned do pionýra.
Ale na vedoucí jsme měli štěstí. Dnes mi to přijde něco jako skauti v dnešní době 😊

Kepler

Ale jo, pionýrské tábory byly fajn!

nyjono

Díky pionýrským táborům znám dodnes morseovku a začala tam má přízeň k přírodě.
Miluju táboráky, spaní po širákem, atd 🙂

EKSOT123

Nyjono, jo na něco to určitě mohlo být dobré. Já pionýr nebyl. naši si nepřáli. Já byl trochu zaostalý, ještě jsem z toho neměl rozum. A stejně si myslím, že politická propaganda se děla spíš na škole než na táborech. Ale umím si představit, že pokud by byl vedoucí tábora nějaký blbec, mohlo by se mu povést stmelit a nadchnout mládež pro komunismus. Tak na tábory jsem se dostal až na střední škole. Cestu k přírodě jsem našel díky našim a kamarádům – už na základce jsem znal stovky kytek, hmyzu, minerálů, a s kámošem bez cizí pomoci vyrobili a rozvěšeli a sledovali asi 130 hnízdních budek pro ptáky. Až se tomu sám divím, jak to všechno v tom věku bylo možné, třeba ty budky jsme věšeli až do 30 m výšek 🙂