Reezo

Jak si myslíte, že stavěli pyramidy? Nejlogičtěji.

Já osobně se přikláním k masivním bičům a zvířecí pomoci.
Např: slon

Zajímá mě co si myslíte vy a ne google… 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

Nejlogičtěji?
Otesali kopec seshora a odpad nadrtili na písek – tak vznikla Sahara.
😉

Další odpovědi
annas

Jak se stavěly pyramidy. s dovíte z odkazu. .

Archeologové celého světa se neustále potýkají s otázkou, jak dokázali lidé na úrovni doby kamenné, kteří neznali kolo, jeřáby ani kladkostroje pro zvedání těžkých nákladů, vybudovat tak obrovské a architektonicky dokonalé dílo.

Nebylo to, jak uvažujete.

A . Na rozkaz vezíra (faraonem pověřeného správce země) se pracovní síla vybírala mezi venkovským obyvatelstvem, které podle systému povinných robot mohlo být kdykoli povoláno k velkým veřejným pracím.

Dělníci se snažili zalíbit se faraonovi a ochotně se ujímali tohoto náročného úkolu, protože věřili, že pracují pro svatou věc. Na stavbě Velké pyramidy faraona Cheopse (Chufeva) tak během dvaceti let pracovalo přibližně 100 000 lidí, kteří vozili, přemisťovali a skládali na sebe 2,5 milionu kamenných bloků, z nichž každý vážil asi 2 tuny.

webcache.google­usercontent.com/se­arch?q=cache:c­Rct3WQ_LMEJ:www.staroveky­egypt.net/egyp­tska-remesla/remesla-starovekeho-egypta.php+&cd=1&h­l=cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-a

http://www.egyp­t.mysteria.cz/py­ramidy2.htm

B.
. Přeprava kamene Z lomů ke staveništi je lidé vlekli na dřevěných saních, protože dosud neznali kolo. Saně byly jako obětina nalezeny i v některých hrobech. Od lomu byla zbudována cesta vysypaná jemným pískem a na jejím povrchu byly položeny palmové kmeny, které bránily, aby se saně pod naloženou tíhou propadaly. Smýkání se usnadňovalo stálým poléváním cesty vodou. Z některých vzdálených lomů se kvádry přivážely loděmi po kanálech do přístavu. Tato vodní cesta byla vybudována jen pro tento účel.

C. Využití zvířat
K přepravě kamenů na delší vzdálenosti se používalo saní, které byly taženy pomocí volů .
Doprava stavebního materiálu do vyších vrstev se stala záležitostí lidské síly, neboť omezený prostor vylučoval použití tažných zvířat.

atd.

Doplňuji:
Nějak se mně odkaz nepovedl, takže znova

Řemesla starověkého Egypta

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:cRct3WQ_LMEJ:­www.staroveky­egypt.net/egyp­tska-remesla/remesla-starovekeho-egypta.php+&cd=1&h­l=cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-a

a další zdroje
jinak diskuse

Hamon

Vždyť na tom nic není, prostě otesali kvádr, na kuláčích ho dokutáleli, decimálkou zvedli. Jestli brzy nezačnu cvičit, klidně postavím pyramidu sám.
Doplňuji:
U paky 1:10 staci zvladnout 250 kg. To neni moc, ne?

iceT

Tak dle historických filmů,ve kterých se pyramidy mihly a i stavěly,se používala otrocká práce a zvířata a primitivní mechanika.

Kelt

Předpokládám, že Tito lidé, měli určité znalosti z fyziky a uměli je využít na dané podmínky. Například v pyramidách nejsou saze – svítili si asi zrcady – znali základy optiky, odraz a lom světla. Domnívám se, že znali i základy mechaniky, něco o páce a jiných jednoduchých strojích. Pokud se nějaké přístroje našly – saně, kladky a pod, můžeme podle toho usuzovat, jak to asi fungovalo. Když se nic nenašlo, můžeme spekulovat a fantazírovat stejně jako v té anekdotě, kde nenašli nic do hloubky 1000 m a proto už v té době existovala mobilní síť.
Není důležité, kolik těch otroků bylo a čím byli motivováni – bič, boží cíl, láska k faraonovi, nebo zda měli nějaké vyjímečné znalosti – rušení gravitace, nebo pomoc od mimozemšťanů, hlavní je výsledek. Například pohyb soch na Velikonočních ostrovech mohlo provádět 12 lidí – Ing. Pavel Pavel.
Myslím, že naši předkové byli v mnoha věcech daleko před námi a to neměli mobily, počítače ani super rychlé dopravní prostředky.

Hamon

annas: sice míváš kvalitní příspěvky k věci, ale tento se k nim nezařadí.
Pyramidy jsou staré 4–5000 let. Kolo je známé 7000 let. A někteří faraoni dokonce jezdili na vozech (Tutanchamon, i když ten je výrazně mladší).

annas

Vaše věc, když nevěříte jen kvůli kolu, nebudu vás přesvědčovat. Jenže s tím kolem to není tak jasné.

Zda Egypťané znali praktické využívání kola jako kola na hřídeli nebo dokonce kladkostroje, to je jiná otázka. Podobně jako fakt, že lze v pyramidě objevit číslo 1,618 tedy číslo pro tzv. zlatý řez, jemuž je připisován estetický význam ve výtvarném umění.

Pdřečtěte si mou odpověď o historii kola.
Otázka.
V jednom historickém dokumentu Egypťané z dob faraonů neznali kolo. V Bibli ale Ezechiel mluví o kolech. Jedni kolo znali a jiní ne? Jsou nějaké stránky s fakty s tématem budování pyramid mimo zavádějících s konspiracemi a s dohady?

Zda Egypťané znali praktické využívání kola jako kola na hřídeli nebo dokonce kladkostroje, to je jiná otázka. Podobně jako fakt, že lze v pyramidě objevit číslo 1,618 tedy číslo pro tzv. zlatý řez, jemuž je připisován estetický význam ve výtvarném umění.
Stále se dovídáme něco nového. --

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/v-jednom-historickem-dokumentu-starodavni-egyptane-neznali-kolo-v-bibli-ale-ezechiel-mluvi-o-kolech

Hamon

Co se pyramid týká, nevím, jak je to možné, ale tolik zjevných výmyslů se snad o ničem jiném netraduje. Např. Däniken opakovaně a prokazatelně lže třeba co se hmotnosti týká, přesto se to častokrát přebírá jako fakt. A tak je to se spoustou dalších věcí, vč. kola.

annas

Jenže informace se mění, jiný pohled na ně. Liší se dle zdrojů. je to dávno, takže nevíme, co je pravda. Já to tak beru. Když najdu jinou informaci, přemýšlím o ní, pídím se po ní,. Když se dvě z nezávislých zdrojhů shodují, tak je beru. Každý jsme jiný.

zzzzz

Mowla super teorie, škoda, že už nemám palec 😁

anonym

😉
Já to úplně vidííím…
Hejno ´mravenečků´ s kladívky.
😁

Reezo

Zajímavá teorie opracovat horu. Jenže je známo, že se pyramidy stavěli z kamenných bloků. Jedině, že by tam vytesali každý blok. Otázka je jestli to není až zbytečně náročné 🙂