zjentek

Tak, sakra, jsem teda debil já, nebo je debil ten, kdo tvořil přiloženou tabulku?

https://www.mpsv­.cz/documents/20142/489­5582/Informace+o+vy­placen%C3%BDch+­d%C3%A1vk%C3%A1ch+v+%C3%­BAnoru+2023.pdf/e12e4b74-d3cf-e9de-e9c5-ed3b2dba450c

Takže já, autista, vnímám rozdíl mezi zkratkami mld a mil. To se ale zřejmě hrubě pletu. A protože se asi hrubě pletu, tak taky dosud nevím, jestli měsíčně odchází z rozpočtu (to je ta pokladna, ten zdroj veřejných financí) cca 50 mil na důchody, anebo 50 mld. Kaček, jak jinak. To proto, že jsem prostě asi debil a všichni ti, kteří tvoří internet, nebo se na něm jakkoli podílejí, jsou ok, krásní a chytří. A vůbec, 50 mil či 50 mld, who care? Koho vlastně zajímá rozdíl? Vždyť jsou to drobné, které snadno nastrouháme na důchodcích, stejně si žijí jako prasata v žitě. Děkuju.

Nejlepší odpověď
da ny

ČTI POŘÁDNĚ A S KLIDNOU HLAVOU. 😉
Tabulka je správně. To by si snad ninisterstvo MPSV „nelajzlo“ 😉
U když podle Kalouska (neděle ČT1´) swe Ministersno hinancí „seklo“ s deficitem o sto miliard. Uváděli 290 a mělo být podle něho 390 mld. Proto teď tak příšerně jančí, škrtají a stejně to bude k ničemu…..;/
Tabulka 1.2:
Počet starobních důchodců je uveden v tisících (tedy 3 nuly):
Tabulka ´= 2 368,7 tisíc. tedy celkem, přes dva miliony = 2.368.700.

Tabulka 1,1
v mil. Kč
44 947 (leden 2022))
4 494 700 000 mld.
574 905 (cca rok 2022)
57 490 500 000 mld.
Pokud za miliony přidám 5 nul…….. 10 na 6.
Miliarda (zkratka mld.) je základní číslovka, která označuje číslo
1 000 000 000 09 (jednička a za ní devět nul),

hodnota dlouhý systém
10 na 3. = 1 000 tisíc
10 na 6. = 1 000 000 milion
10 na 9. = 1 000 000 000 m­iliarda

Další odpovědi
seraphico

Já tam žádnou chybou chybnou záměnu nevidím. Kde přesně má být?

Drap

Ani jsem tabulku moc nestudoval. Chybí mi tam kolonka kolik bylo vyplaceno dávek přátelům z UK?

elkon

Asi ty, protože není moc takových, kteří by se tím zabývaly.

Dochy

Sorry ale asi ty. Já tam vidím zhruba očekávatelné řády… 50 000 mil je 50 miliard. Pokud je v nějaké tabulce chyba, napiš přesně ve které Opravdu nemám zájem číst celý text.

zjentek

Drape, no já podle jiných zdrojů žil v přesvědčení, že na důchody v ČRdeli odchází ročně cca 70 mld. No ale ať to dělím, jak to dělím, vůbec mně to s tabulkou neštymuje, nevím která čísla jsou racionální, ketrá raději nepoužít, nebo použít, to preostě nechceš… Když se ti kokot, blb tupý, národný, vnutí moderovat internet, udělá si ti papír na CELÝ ČESKÝ INTERNET, bo to kurwa je v ČRdeli možné, prostě a jednoduše, a pak ti krmí mozeq z odpovědí, tady, z diskuzí, z Novinek, ze seznamek, gde se taky vetřel moderovat, bo blb tupý kokot národný MUSÍ být vetřen všude, bo on má PATENT NA INTERNET, takže se mu věří, platí se mu, za sračky a on pychne, bo se mu věří a platí za sračky a celý ten internet jde do sraček, do kopru, i se mnou , s autistou, když sem přijdu se svou autistickou schopností a hned, HNED ho vidím, toho tupouna obecného, blba národného, všech debilů drevených krále. A on píše, tvoří, dělá tabulky, množí se, duplikuje, 3,14čo, 🐔va, prostě tak furt dokola dokolečka, jako nějaká množina, pojebaná, ze zlého sna a pak se probudíš, v té jeho internetové ČRdeli a seznáš, že jsi taky autista, protože je to prostě ne blb obecný, ale je to přece blb národný, celoplošný, blb internetový. Proto říkám, že já, autista, jsem jen autista a debil, zatímco krásný a úžasný je každý den, kdo se otevřeně projevuje na internetu všude tam, kde se čerpají informace, wole, potřebné a jsou ti kokotem, dreveným, blbem, národným, dodány v jakékoli podobě, formě a tvaru. A řekneš, blbovi národnému internetovému, jaký je to ubohý pitchus v tom svým rukopisu, který neschová, a on tě urazí, poníží tě, třeba na seznamce, ten zmrd bezpáteřní, protože ty mu nedokážeš, prostě v tupé ČRdeli nedokážeš, jaký ubohý je to blb národný internetový, bo ČRdel nemá patrony na blby a to je tak, když se proti své vůli narodíš ve státě, který vedou/kterému velí BLBI NÁRODNÝ po leta, od dob bílých ponožek s červenými pruhyv kombu fialové sako, nebo někdy i galaty, blb, 🐔va tupý, ubohý, fialový, s fusem mastným 🐔va a šušněm z chlupatého čenicha rozmazaným někde po stole, nebo skreblové desce, 🐔va, bude srat ty moudra do poctivých lidí s tím, že jsou bezbranní, na špinavce smrdutého národného internetového a že mu mohou políbit prdel, bo on, velký král blbů internetových je pod rouškou fiktivity, přece, anodynamity, kterou mu umožnili, ti líní, neznalí, aby si sami ušetřili práci a nechali ji na BLBOVI, řeholníkovi, otrokovi lajdáckému všech diskuzí serverů a webů krále, bo on je blb patentovaný, na tady toto, takže se vesere i tam, kde nechceš, otevřeš krabičku sardinek u netu a vyskočí blb národný internetový, diskuzenevzdorný, s patentem na toto, a ten, blb, s masným šušněm na scrabblu, za nehtem, ví, že ho jednou nikdo nezabije, tudíž že blbem národným internetovým je NADOBRO, na věky věků, v českých vodách a tak podobně okolo, třeba u bratů, tam taky, blb mezinárodný má prsty strčené jako v té 3,14či, prostě všude, stejný podpis, stejný rukopis, arogance, pýcha nad neodhaleností,m sračka, hodna zlomu v pase, pro mě maličkost. A blb, národný a mezinárodný, český a slovenský a nemecký, blb unyverzálny drevený a zmaštěný, napíše, jsi psychopat, když mu teče do kramlí, někde na fóru, nebo seznamce, tomáš fuk, prostě všude tam, kde je blbem patentovaným a z jeho pohledu neodhalitelným a neí, prostě není v ČRdeli ten zákon, jak ho vyhubit, zavřít, zabít, uvěznit, přitlouct, prostě jak mu sdělit, co je to za zmruda zasranýho, celonárodného a jaqkých katastrof pro budoucno se on dnes, zmrud celonárodný a sahající až za hranice, internetovo-webový, jakých katastrof se takto vlastně dopouští a čemu on, ten krasavec krásný a úžesný, vlastně škodí a jak. Rukopis blba chytrého, obecného, po celé virtuální črdeli rozházený, ne, to už nikdo, NIKDO neuklidí. A já, autista nemožný, neškodný, a možná ještě někteří jiní, ostatní podobní autisté, uvidí, ucítí, zpozorní a naježí se, okamžitě, když ču.rák nebetyčný, internetový a národný, poprvé udeří svým prstíkem od smoplu a šušňu do své zapatlané klábostice, se zpřeházenými znaky po vzoru skrebledilin a v pořadí i'm shit! na každém řádku, shora dolů, zdola nahoru zleva doprava a zprava doleva. Děkuju.

Pepa25

Popisek údaje: Údaje jsou v mil. Kč
Údaj: 50 000
= 50 mld. Kč