zjentek

Tak platí ten zákaz volného pohybu, nebo neplatí?

Ježiši čert aby se v tom vyznal. To už venku normálně ani není poznat, díky.

Nejlepší odpověď
annas

"Návrh usnesení nařizuje osobám pobývajícím na území České republiky omezit pohyb na veřejnosti na dobu nezbytně nutnou a pobývat v místě svého bydliště s výjimkou uvedených případů. A také "omezit kontakty s jinými osobami na nezbytně nutnou míru

Hygienici také v pondělí brzy ráno zcela uzavřeli Uničov a Litovel a dalších 19 obcí na Olomoucku, aby tam zabránili dalšímu šíření koronaviru.

Lidé nemohou tato dvě města a obce celkem s 24 tisíci obyvateli opustit, zakázán je vstup."

https://domaci­.ihned.cz/c1-66735590-vlada-omezila-do-24-brezna-pohyb-vsech-cechu-uzavrena-jsou-dve-mesta-a-jedna-obec-na-olomoucku

Další odpovědi
Kepler

Omezení volného pohybu osob:
platí od pondělí 16. března 0:00 do úterý 24. března 06:00
nevztahuje na cesty do zaměstnání k výkonu podnikání, nezbytné cesty za rodinou, pro základní životní potřeby nebo do zdravotnických zařízení
zákaz není uvalen na cesty za účelem vyřízení neodkladných úředních záležitostí. Netýká se ani pobytu v přírodě nebo parcích
Zakázána není účast na pohřbu
Omezení se nevztahuje na veřejnou hromadnou dopravu, služby pro obyvatele včetně zásobování, rozvážkovou službu nebo veterinární péči
https://speci­al.novinky.cz/co­vid-19/covid-19-seznam-opatreni-cr.html

marci1

Mimo domov to platí, doma se můžeš pohybovat dle libosti. 🙂 Nevím jak kde, ale u nás to poznat jde. Téměř liduprázdno. ☹

elkon

Stačí si to přečíst, třeba tady: https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/koronavi­rus-v-cesku-vlada-karantena-omezeni.A200312_095­554_domaci_knn

Někteří jsou fakt nemožní a nic si nezjistí sami.

Pepa25

Vláda rozhodla s účinností od 16. března 2020 od 0.00 do 24. března 2020 do 6.00 o zákazu volného pohybu osob – s celou řadou výjimek.

Zdroj: https://korona­virus.mzcr.cz/roz­hodnuti-vlady-o-zakazu-volneho-pohybu-osob/

Kryšpín

Dle mého odhadu není jasně známo jak se rozšiřuje a v této době se ukáže jakou mají Češi a čecháčkové disciplinu na př. nosič koronavira bude běhat poté se zadýchá sedne na lavičku zachrchlá a čínský výrobek se usadí na lavičce je jisté že tam virus několik hodin vegetuje. Později půjde starý děda pro chleba odpočine si čapne virus a bude šířit dále do obchodu na košík prodavačku a řetězově na další.

johana 56

Pokud je vyhlášena karanténa s omezeným pohybem, smíte v místě bydliště pouze do práce a z práce (když není zavřeno i tam), nezbytný nákup, vyvenčení pejska a šup domů.
Žádná poplašná zpráva, je to tvrdá skutečnost bez mediálních kudrlinek…

Funna

johano sorry, ale zřejmě jsi také neviděla tiskovku před půlnocí, jinak bys tohle nemohla napsat…Hamáček jasně řekl: Nikdo nikomu nezakazuje chodit na procházku. ale je třeba aby to všichni chápali tak, jak to bylo myšleno, je třeba maximálně omezit mezilický kontakt…atd..https://ct2­4.ceskatelevi­ze.cz/domaci/3062610-v-cesku-je-214-potvrzenych-pripadu-nakazy-novym-koronavirem 35 minuta

johana 56

@Fuma: od půlnoci se toho změnilo…
Zřejmě i krizové štáby měst mají možnost úpravy rozhodnutí o pohybu. Tiskovky mě nezajímají, ona pravda je úplně jiná i když v takové situaci by byla rozhodně prospěšnější.

Funna

od půlnoci se nezměnilo nic, jen začalo platit to, o čem mluvili na tiskovce…a je smutné, že tě tiskovky vlády nezajímají, protože na nich se dozvíš přesný a podrobný výklad toho napsané ve vyhlášce a nemusely by tak vznikat soukromé hysterické zmatené výklady toho, co vláda vyhlásí…a pokud se něco změní v určitém místě, tak nemá vliv na vládní vyhlášku…když to není jinak, platí tohle…ale neva, aspoň budete sedět doma a až půjdu ven do přírody, nebudu se muset bát, že mne někdo nakazí…

johana 56

hysterka určitě nejsem, snad i tuto krizi překonám.
S poučením, že vždycky bude mít pravdu bachař…
Užijte si krásný začátek jara v přírodě )

Funna

dík za přání a to o hysterčení nebylo určeno tobě .-)

Funna

zrovna řekli na ČT24 – povoleny jsou vycházky do přírody, lidé se však nemají shlukovat…takže i tam jsou blbci a edison je nad vládu…

Edison

Funno, plácáš takový krávoviny!! Tvůj výklad je Tvůj výklad! Já odkazuju přímo na Rozhodnutí, nic si necucám z prstu, jako Ty.

Funna

tak zřejmě neumíš číst…
je tam jasně napsáno: h) pobytu v přírodě nebo parcích,
a opět…poslouchej, co říká vláda – od 35 minuty, po tomhle by to nechápal je blbec…https:/­/ct24.ceskate­levize.cz/doma­ci/3062610-v-cesku-je-214-potvrzenych-pripadu-nakazy-novym-koronavirem novináři

Edison

Já si to přečetl dřív, než ty a sledoval jsem to živě. Proto jsem nic konkrétního ani nepsal a rovnou odkázal na Rozhodnutí, bo tam je to jasně. Jen ty si tu vykládáš svoje blábolový výklady toho, co tam je… a přesně díky takovejm, jako jsi ty virus získává na rychlosti.

Funna

není podstatné kdy sis to přečetl a kdy jsi to sledoval, ale tvá schopnost rozumět tomu, co píšou a říkají je nulová…nestačí poslouchat je potřeba chápat a tuhle schopnost zjevně postrádáš…chudák Alva, takového jmenovce si nezasloužil......

zjentek

Elkon, nežli číst podobné srágory, na který tady odkazuješ, tak to si raději skutečně najedu na Odpovědi.cz, pokud chci ty info fundovaně a od jakoš takoš erudovaných… takže díky za odpověď, fakt si cením tvé snahy a vynaloženého úsilí.

zjentek

(;