Gabrielek

Pokud bych jako mladistvý šel se souhlasem zákonného zástupce ven po 22:00 hodině, je to trestné?

Dištak prosím, jak to je s tímto zákonem po 22:00 hodině, nevím, kde bych to měl hledat. Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
anonym

Proč bys nemohl, vždyť to dělá běžně většina nezletilých.
A zákon si asi pleteš, po 22. hodině je definován noční klid (do 6. hod. ranní).

Další odpovědi
arygnoc

trestné to není.

ale není to normální (aspoň za mé mladosti to nebylo normální).

Děcko má po 22 hod. spát.
Potřebuje to jeho organizmus pro zdravý vývoj. Ale se asi dnešní mládeže netýká, že?

baghira

Samozřejmě že ne. Trestné by to bylo v případě, kdyby byl vyhlášený výjimečný stav a zákaz vycházení.

kosaaaak

Jestli si myslíš že je trestné chodit to 22:00 ven, to tě asi vaši držej pěkně zkrátka. Nesmíš jim věřit všechno hele :D .

Jan Šrámek

Jsem právník a o existenci takového zákazu opravdu nevím. Neplatí ani pro nezletilé pod 15 let, natož pro mladistvé. Pokud nerušíte noční klid od 22:00 do 6:00 neděláte nic nelegálního, tudíž ani trestného.
Můžete rodiče uklidnit, že se nemusí bát, je to naprosto normální.

Jan Šrámek

Jsem právník a o existenci takového zákazu opravdu nevím. Neplatí ani pro nezletilé pod 15 let, natož pro mladistvé. Pokud nerušíte noční klid od 22:00 do 6:00 neděláte nic nelegálního, tudíž ani trestného.
Můžete rodiče uklidnit, že se nemusí bát, je to naprosto normální.