zjentek

Tak jde ten Západ do kopru, anebo nejde? (Jasněji otázka položena níže.)

Tedy já osobně mám z veškerýho toho života tady v tý společnosti dojem/pocit, že to jde celé jaxi do kopru, jak ta prozápadní společnost, tak s ní i život v ní. Ale třeba je to jen dojem, způsobený třeba jen tím, že stárnu, zatímco ostatní děti to tady můžou dále považovat za skvělou, rozvíjející se společnost, za skvělou příležitost ke šťastnému životu, podobně jako třeba i já před těmi 35 lety.

Jaký tedy vliv na dojem má celkové opotřebení člověka zkušenostmi v kontextu k životní situaci, jaká je dooopravdy? Děkuju.

(Onehdy, před uvedenými lety zde byl jeden autista na dva tisíce nikoli-autistů zatímco dnes je to statisticky jeden ano k padesáti ne, čili očekávám odpovědi všech společenských vrstev. Děkuju)

Nejlepší odpověď
Disraeli

Jistěže jde. Je to zatím v procesu a spíš na počátku úpadku, ale na mnoha frontách úpadek probíhá. Nemusí nutně k němu dojít nebo vyvrcholit něčím zkázonosným, ale taky klidně může.
To nevidí nebo popírají jen ti největší euro-, OSN, a USA – hujeři, demokratofilové a liberálofilové s růžovými brýlemi s extra tmavým sklem a mega klpakami na očích/uších. :D

Nárůst ega, celkově úpadek mravů a morálky. Úpadek kultur/y, tradic a hodnot. Vymizení respektu, autorit, řádu.
Čím dál větší chaos a bordel. Stejně jako rozmach LGBT, woke kultury, progresivismu, zvrhlostí, taky úpadek rodin, větší rozvodovost, víc a větší sociální a psychické problémy. Čím dál víc degenerací, škodlivin a závadných věcí. Fanat. egalitářství a množení výstředností.
Čím dál větší rozmach civilizačních chorob, úbytek plodnosti. Úbytek mužství a ženství (dá se říct i úbytek lidskosti, „člověčenství“). Čím dál víc závislostí –

  • rozhodně nejen na drogách.

Růst extrémismu, fanatismu a nacionalismu, bokem i populismu, pol. polarizace, čím dál větší nejednotnost. Občas rasismus, diskriminace, xenofobie (dle regionů a skupin). Ale taky i nezřízený multikulturalismus a domnělé stírání rozdílů – mezi pohlavím, atd. Přirozenost a normálnost dostává na p_del.
Neschopnost řešit migraci, špatný přístup vzniklé problémy. Víc socialismu a závislosti na státu, na druhou stranu taky víc bezdomovectví. Korupce. Pád měn, ∞ inflace, sociální a mater. nerovonost a její růst (v podstatě drobnost, velde ostatních problémů). Šíření dogmat, ideologií, „jediných správných“ názorů, cenzura, přespisování věd, historie, jazyků, „správnosti“ aj. – nikoli podle pravdy, objektivity atd.
Víc a víc překroucené (vadnější) právo, politika i ekonomika. Čím dál složitější zákony.
Ústupky vůči nespravedlnosti. Diktát většiny, médií, názorů davů…
Čím dál větší destruktivita – individuální, skupinové (dle skupin a menšin) i celo/společenské.
Už k výše jmenovanému úpadku mravů toho patří hodně, jako čím dál víc vulgarit, drzosti, prostě různých neřestí, vandalismu, mírného i většího násilí a víc nepokojů. Ctnosti v nedohlednu. Taky ochlokracie v praxi. Místami anarchie, spíše jistý proces anarchizace.
Růst konzumu, bordelu, špíny/znečišťování a do*ebávání planety a přírody.
Snaha o regulaci všeho.
Růst napětí, sporů, nepřátelství (menších i větších).
Čím dál menší odpovděnost (kterou nikdo nechce nést).
Místami víc kriminality, horší školství, nápravný systém, atd. Stárnutí populace.
Šíření nemocí různých druhů, celkově horší zdraví. Celá společnost není zdravá. Těžko budou lidi (fyzicky, mentálně/psychic­ky).
… toho by se našlo.

Další odpovědi
da ny

Ještě dlouho ne 😉
Sem tam nějaká vlaštovka vylétne z hnízda… 😉 A prosákne se průšvih.
Někteří lidé se vracejí ke kořenům, k rozumu, k přírodě, prosazují svá přání
i potřeby (Češi ne), Evropa ještě není ztracená a ti za velkou louží? To je jiný svět,
jiné obzory, a stejní „strašáci“ (i v rukou politiků).
Dnešní mladí(děti, nemají s čím srovnávat.
Vyrostli v tomto světě. Mnozí jsou spokojení. Mají vysoké mzdy, spousty možností. Mohou konzumovat, cestovat, užívat si.
Životní tempo je „vražedné“, rychlé. Nejen pro ty dříve narozené (ty kteří stárnou), ale i pro ně. I oni mívají stejný pocit. Letí to jako spřežení.
SÍLA MYŠLENKY
Pokud budeme žehrat, nadávat, budeme nespokojení, cítit se nedobře. Dopředu pochybovat, DÁVÁME SÍLU, tomu co nechceme, oč nestojíme. Negativa promítáme, „programujeme“, do našich životů.
AUTISMUS
Je řaa možných vysvětlení příčin, jeho nárůstu. Také dalších jevů.
Sledovala jsem a nasávala informace, cíleně i náhodně. Z řad vědců, lékařů, odborníků. Přimělo mne k tomu, před 15 lety rozhodování o možném očkování dcery. Vakcíny by nás přišly na 10 tisíc Kč. Prospěje: jak dlouhá je účinnost? Je prospěšné? Je nutné/nezbytné? Ublížím jí nebo pomůžu? Zkušenosti nulové, statistika také (krátká doba). Nepříznivé, vedlejší účinky, znatelné.

Rozhodující pro mne byl názory, Prof. RNDr. A. Strunecké, DrSc.
posbírané zkušenosti (nna Strunecká je bývalá pedagožka a vědecká pracovnice Univerzity Karlovy, v současnosti kontroverzní publicistka v oblasti medicíny, především imunologie, autismu a zdravého životního stylu. Od její publikační činnosti se Univerzita Karlova distancuje. Wikip).
Tehdy s vazbami a zkušenostmi z USA, Kanady a Austrálie.
Dětská lékařka mi poskytla dostupné studie a poznatky z Austrálie.
Vyměnila jsem si několik e-mailů, na téma (očkování děvčete proti rakovině děložního čípku(HPV virů a poševních bradavic), s bývalou švagrovou, MUDr., žijící v Kanadě. Neteř byla o 2 roky starší, než dcera. Její názor? „NIKDY…“ „Ochrání se jinak, nezničíš jí zdraví, klouby…“.. Načetla jsem spousty dostupných informací, vyptávala se.
POZDĚJI
S přibývajícími očkovacími mixy a směskami (tetra, hexa a „pixa či mexa“ vakcín), mne k dalšímu pídění přiměl výskyt 2 autistů v širší rodině, kamarádky vnuka atd.
Šla jsem na přednášky při VŠ, na téma očkování. Přijala jsem názor mnohých přednášejících lékařů. Ano, vakcíny mohou ochránit, mohly by bát prospěšné. Některé a podávané samostatně !!). IS má „problém“, s těmi koktejly…… K ochraně, po vakcinaci dojít nemusí….
A autistů přibývalo/vá. Hliník se sice jako „stabilizátor/kon­zervant“ téměř nepoužívá. Užívají se jiné, také „škodlivé látky“. Někteří vědci, lékaři se domnívají, že očkování, některé vakcíny, se mohou u některých dětí „postarat o autismus“.
PŘÉČINY jeho vzniku, jsou klasické, západní medicíně neznámé.
K otázce vakcín se vyjadřoval (vysvětloval), také astrolog Baudyš
(Je českým astrologem.
Vystudoval bakalářský stupeň filosofie na Hochschule für Philosophie v Mnichově. Jeden rok studoval teologii na Université Fribourg a dva roky religionistiku na Filosofické fakultě UK v Praze. Čtyři roky (1992–1996) strávil v řeholních domech Tovaryšstva Ježíšova. Své astrologické vzdělání získal od svého otce Antonína Baudyše a dále studiem autorské dvojice Frances Sakoyan & Louis Acker a dalších autor).

CELÝ ten „západ“, toho má mnoho k řešení.
Hospodářství, ekonomika, politika, byznys, hraje PRIM.
Jsme svědky toho, že lidé (národy), mu někde nedají vše zadarmo 😉
Jinde slepě věří, věří politikům. brblají u píva, nic nedělají…. V podstatě jsou spokojení (asi).
Nehodící se škrtá…. Jejich názory jsou tzv. kontroverzní, dezinformace, jsou to manipulátoři. lidé dehonestovaní…..

Ametyst

Jistě že Západ zapadá a Východ vychází. Západ předstírá, že je neustále na špici civilizace, a přitom kvůli přiblblým ideologiím lidé chudnou, ale migranti a války jsou pro vládu prioritou. Už mi v tomto světě nedává žádný smysl mnoho věcí. Jsme čím dál častěji sledování kamerami, a pokutováni, z názoru se dělá trestný čin, nové technologie už neslouží ke zlepšení našeho života, ale ke šmírování, cenzuře a ovládání. Jak stát kolabuje, kolabují i jeho dominantní služby, jako zdravotnictví, bezpečnost a školství. Pokud se občan s tímto úpadkem nesmíří, musí si zaplatit soukromého lékaře, soukromou školu a pořídit si legálně zbraň a bezpečnostní kamery.

df

Momentálně se nacházíme v 5. poatlantickém období, v 5. kulturním období, zvaném evropské, které trvá asi od roku 1413 po Kristu a bude trvat asi přibližně do roku 3520 po Kristu., kdy nastane 6. kulturní období zvané Slovanské (centrum se přesune do Ruska)
Pro zajimavost

  1. praindická kulturní doba od 7227 před Kr
  2. praperská od 5067 před Kr
  3. chaldejsko-egyptská od 2907 před Kr
  4. řecko-římská od 747 před Kr

zjentek

Disraeli tvá odpověď je geniální (pro mě). Dokázal bys odpověděť konkrétně na otázku z podotázky?>>> „Jaký tedy vliv na dojem (člověka) má celkové jeho opotřebení "zkušenostmi“ v kontextu k životní situaci, vždy té současné?

(Sakra tady je problém že já té otázce někdy nerozumím sám po sobě jenže tak to prostě je, JE TO TAK a s tím nelze už nic. Bohužel však ta otázka JE docela jasná 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️)

Disraeli

Nedá se podle mě odpovědět obecně, protože to bude spíš velmi individuální… Ale vědomí člověka a jeho vnímání dokáže být plné iluzí.
Záleží dost, jak člověk žije, čím si prošel (jaké ty zkušenosti byly), kde žije a jak to vnímá (nejen teď, ale v průběhu toho času). Roli pak jistě hrají nějaké individuální priority, potřeby a světonázor toho dotyčného (co upřednostňuje, čemu věří). K nějakému „opotřebení“ nemusí dojít, i když bych řekl že u většiny se to v určité míře stává. Třeba spousta lidí je s věkem sentimentální ke vzpomínám a „starým zlatým časům“, dochází k idealizaci a ke zkreslenostem a tím můžou mít negativnější pohled na přítomnost (a to čím dál větší, čím jsou starší) a třeba i jen domněle zhoršujícím se podmínkám…
Ale jak říkám, to je silně individuální. A vnímání pramenící z mentality, nemají všichni stejné. Dost to ovlivňují poměry, kde člověk žil/žije.

Člověk je navíc utvářen informacemi, se kterými se setkal a ke kterým tíhne (na základě už někdy vytvořené mentality a postojům podléhá nějakým preferencím a jemu blízkým informacím, které upřednostňuje), ve světě, kde informacemi různého druhu zahlcen, většinou jsou vše jen názory, subjektivní vnímání a pocity… Na situaci, politiku, ekonomiku, dění ve světě. Avšak pokud na to (běžný) člověk nemá vliv a nemá to pod kontrolou, nemusí se tím zbytečně trápit.

zjentek

Ještě doplním, díky kanálu YT a jiným internetům" (😃) DOBŘE VÍM, jak to chodí ve světě, Afrika, Jižní amerika, ovšem naopak nejvíce z kopru se nyní zvedá Asie v čele s Indií ČÍNOU ruskem, což nelze popřít i kdybych si nasadil ty nejrůžovější brýle ve tvaru srdíček velikosti USA… děkuju.

Ametyst

Zjentku, vždyť sankce proti Rusku logicky poškodily miliony lidí v EU: a naopak aktivovaly ruské domácí zdroje. Tak, aby Rusko bylo soběstačné. Kdybychom se vykašlali na držhubné z Evropské unie a byli trochu hrdí, také bychom mohli být soběstačnější. Jenomže v Praze vyhovuje spoustě lidem a institucím tohle přerozdělovací bahno, ze kterého kapkou prachy, a nechtějí na tom nic měnit. Proč by je měl zajímat “ zbytek republiky”?