Ušel ventil

Tak byl Andrejko spolupracovník STB?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
independent

Ne

…že ho vedli ve spisech neznamená, že o tom věděl

Další odpovědi
Muffz

Ne

Nevěřím. A i kdyby byl, tak je mi to jedno a budu ho volit znovu, pokud bude možnost. Ve vládě je tolik agentů, o kterých se to neví nebo se o tom nemluví, tolik agentů se kolem člověka denně mihne.
Stejně to bylo vytaženo jen na jeho zničení, všem je úplně ukradené, jestli byl agent nebo ne. A komu to vadí, tak jen z principu, aby měl co říct na jeho pošpinění.

Lidé zapomínají, že byl jiný režim a lidi neměli moc možnost říct ne, jinak by jim zavřeli rodiny nebo by je nechali zmizet. Mimoto být někde zapsán a aktivně funkci vyvolávat jsou dvě rozdílné věci.

Bruno2

Ne

Každý, kdo pracoval v zahraničním obchodu ve vyšší funkci, byl ve styku s StB. To ovšem neznamená, že byl jejich agentem. Takže moje odpověď – nejsem přesvědčen, že agentem byl.

da ny

Ne

Těžko říci a někoho soudit.
Nedáváte jinou možnost (a já to nevím)
Příslušníci STB museli vykazovat „jistou“ činnost, ty hranice dnes těžko někdo posoudí.
Jeden kamarád (lékař) během studia, v dospělosti sám i s matkou navštívil babičku, žijící v NSR. Nikdy nikomu neublížil, vědomě spolupráci nepodepsal, nic nedonášel, neudal, nespolupracoval. Podepsal jen to, co bylo třeba, aby mohl vycestovat, víc ho nezajímalo......
Jiní byli k podpisu vědomě „dotlačeni“, podepsali jen proto, aby měli „klid“ (rodina a dět), svou práci, postavení atp..
Další byli vedeni jako spolupracující (agenti) osoby bez toho, aniž by něco tušili, či vykonali, podepsali. Aktivní člen STB o nich „jen“ vedl spis…

Ono je to dnes celkem bezvýznamné..... řešit co bylo před 30 nebo 50 lety.
Člověk je tvor omylný, v mládí horká hlava. Pokud (kromě sebeobrany) nikoho z prospěchu nezabil, je mi to jedno (co dělal jako mladík nebo v pubertě)..... 🙂

V německých rodinách byl minimálně 1 člen fašista (příznivec),spíše více a celé rodiny …
Spousty lidí byly v KSČ, z mnoha důvodů (zřídka z přesvědčení). Byli tam i děti statkářů, hoteliérů apod. (jejichž rodičům znárodnili majetek). Mysleli to upřímně? A že byli aktivní! Nebo snad sabotovali? 😁

Za strašákama a bubákama je potřeba udělat tlustou čáru a jet dál…
Ono je často vše jinak, než se jeví/zdá a záleží na tom kdo a z jaké strany na to kouká
Pan Babiš je mi lhostejný avšude kolem KOCOURKOV, je mi jedno, kde byl nebo neby v minulosti veden.l veden…
Je to kapitalista a zatím jeho zisky (daně) jdou do st. kasy ČR
Jak to tak sleduji, vše mu nahrává do karet a lidé stále ho volí.a asi i budou......

ivzez

Ne

Chybí mi jiná možnost.

Nevím, jestli Andrejko byl spolupracovníkem StB.
Soud rozhodl, že byl veden oprávněně,
což je podle mne něco jiného než prokázání spolupráce.

Vím o lidech, kteří jsou v seznamech, přestože StB nikdy
nedonášeli a nikdy s ní vědomě nespolupracovali. Dokud
jim někdo neprokáže opak, měli by být považováni za nevinné.

Jinak to ale vidím u politiků. Na kandidátky
by se podle mne měli dostat jenom kandidáti
bezeo stínu pochybnosti nebo podezření.

plebs

Ano

Je to již 30 let, Andrej se odvolá a rozsudek může být jiný. Staré struktury, za pomocí urozených písálků nejdříve hon na Zemana, poté Okamura, nýní příjde na řadu Andrej, až s pomocí pražských kaváren vyvolají nové volby, tak dostanou od voličů takový nášup až pidi strany možná zaniknou

Hlada

Ano

Jsem o tom nekompromisně přesvědčený. Kdyby bylo možné důkazy zpochybnit, nepochybně by se tak stalo.

aliendrone

Ano

Jenže KOHO TO TEĎ zajímá? Vytahovat to po 30 letech je stejně nesmyslné, jako proklínání Koniáše za pálení českých knih! Když měl viset, tak to byla samá pravda a láska! :(
Slavná kavárna na tom není o NIC lépe než Babiš, takže mi to celé přijde jako řev 2 prasat na hnoji navzájem se osočujících, které víc smrdí. :D :D :D

Slecna 007

Ano

autacek

Ano

anonym

Ne

Presumpce neviny nutí slušného člověka říci ne. Dokud to nebude prokázáno, což nebylo … jde jen o spis který mohl být nepřesný, zfalšován, kdo ví jak ty spisy vůbec vznikaly. Skoro bych ale řekl, že na tom z dnešního pohledu tolik nezáleží, Babiše dnes mnohem smysluplněji popisují jeho mnohem aktuálnější skutky…

lota

Ne

Je čistý jak lilie, nelže a nekrade, zatímco všici ostatní áno!

Anikitos

Ne

aliendrone

VELKÝ POTLESK pro „da ny“!!! Dnes už kulový záleží na tom, co dělal Babiš před 30 a více lety. Musíme se přes to přenést a jít dál. Jasně, sám mu nadávám do estébackejch sviní (estébáky a jejich poskoky nemusím už od mládí a zvyk je železná košile), ale to není důvod ho diskvalifikovat. Nyní je důležité to, co dělá TEĎ a co z toho v budoucnu vyplyne!! :(

mosoj

A co ty? Máš lustraci? Říkat si můžeš co chceš.

plebs

Nejsem obdivovatel Babiše, ale mnoho bijců by zíralo, jak pracují bezpečnostní služby v demokracii, kolik je spolupracovníků a jaké možnosti pro sledování občanů jsou k dispozici, kde by primitivní STB jenom zírala.

aliendrone

Naprostý SOUHLAS!!!

independent

Mosoji, Lustraci ti udělá Kajsr s Lábusem