Mechanich

Sundávali lidem dříve při upalování boty?

Už je to dávno. Kdysi jsem viděl nějakou karikaturu ze středověku, když upalovali nějakýho týpka, co byl bos. Říkám si, že je to celkem chytrý a ekonomický, protože k čemu potřebuje boty někdo, kdo stejně za chvíli shoří a boty s nim. Tak se chci zeptat, jestli to dřív byla běžná praxe, že když vás chtěli odpálit, tak jste rovnou museli počítat s tim, že na svoji poslední cestu půjdete s holejma nohama. Což muselo bejt mimochodem ještě horší, protože nohy jsou citlivý, a když začalo dřevo hořet, tak byly na ráně jako první.

Odpovědi
Arne1

Boty byly drahé a bylo by neekonomické je zničit. Takže se určitě našel někdo kdo odsouzenci od nich pomohl.

JájsemRaibek

Tak za prvé, dříve se běžně chodilo bos, takže vidět někoho bez bot bylo na denním pořádku – ne kadý si je mohl dovolit.
Za druhé, určitě dotyčného při upalování chodidla nepálila, protože než se k němu dostal oheň, který jej spálil udusil se kouřem. V tu chvíli byl již buď v hlubokém bezvědomí nebo mrtev.