MC Hujer

Stravenky v práci

Ahoj lidi. Mám takovou otázku ohledně práce. Nastupoval jsem do nové práce už začátkem měsíce no a v té práci není závodní stravování tudíž si všichni musíme kupovat svoje jídlo nebo nějaký svačiny ale problém je to že už mi došli peníze a já prostě na to nemám, myslím že paní z personální ale říkala ale něco o tom že by jsme pak měli dostat stravenky ale zatím jsem nic nedostal, tak se chci zeptat jestli na to vůbec mám nárok jsem už tam třetí týden normálně chodím do práce poctivě a ještě jsem ani nezaspal prostě všechno v pohodě, myslíte tedy že když tam zajdu a normálně se slušně zeptám jestli mi nějaké stravenky dají? Děkuji.

Odpovědi
Dochy

Zeptej se, za to nic nedáš. Za normální ale považuju, se se stravenky dávají až další měsíc s výplatou. Je možné se zkusit zeptat zda bys nemohl dostat zálohu (ale také to nebývá obvyklé). Další možnost je si půjčit (kreditka, kontokorent, půjčka), ale lepší je pomoc v rámci rodiny nebo známých...... Záleží na vztazícch.

Drap

Alespoň ti odpoví. U každé firmy to může být zavedené jinak.-

brillant

Zákoník práce nepřiznává zaměstnanci žádný zákonný nárok na poskytnutí stravy ze strany zaměstnavatele ani na příspěvek na stravování.
https://www.su­ip.cz/vsechny-clanky/-/asset_publisher/BwI­pyjT9IXe0/con­tent/id/82797

Dochy

brillant: Zákoník práce sice ne, ale pokud mají stravenky ve smlouvě (nebo kol. smlouvě) pak mají nárok. Jen se obvykle nevydávají předem.