MonkeyKing

Neznáte stránky, kde mi pomůžou s fyzikou?

Neznáte nějaké stránky (klidně v angličtině), kde zadám úlohu a oni ji vypočítají?
Sem se mi to moc nechce dávat, protože je tady dost lidí co má kecy a na ty nikdo není zvědavej.

Odpovědi
orwell

Tak třeba tady http://fyzikal­niulohy.cz/
Jinak máš pravdu, nejenže mají kecy, ale zlatí slavící a stříbrní skřivani to s oblibou mažou. To je pak škoda práce.

orwell

cochee: Fakt jo, myslím. To bychom museli dát do klatby všechny sbírky řešených příkladů, co kdy vyšly. A že jich bylo! Já jsem se právě na řešených příkladech nejvíc naučil a okoukal řadu fíglů, na které bych sotva sám přišel. To mi pak následně nejednou velice pomohlo. Tím, že někomu spočítám 1 nebo 2 příklady, postup do dalšího ročníku nezajistím. A pokud se umístí lépe v nějaké soutěži (uznají-li mu to), co na tom. Alespoň dostane větší chuť do studia a třeba ho to začne i bavit, kdo ví. Zato odpověď typu „domácí úlohy tady neřešíme“ (mj. za bod nebo více), případně „dej výsledek a my ti to zkontrolujeme“ mi připadají divné. Jak má dát výsledek, když neví, jak na to, že. Jen tak na okraj, jednou za mého pedagogického působení mně bylo inspekcí vytknuto, že jsem nechával žáka u tabule chvíli trápit, aby na to pokud možno přišel sám. Bylo mi řečeno: Nenechávejte žáky dlouho tápat, pomozte jim, aby nepropadali bezmoci a nervozitě.
Pokud nechci pomoci, prostě zde otázku ignoruji a neodpovídám zrovna tak, jako když nevím. Kdybych se honil za body, nepůjdu na to přes příklady. Víc mě ale trápí, že začínám u PC trávit nějak hodně času, který bych měl využít asi lépe. Už mi ho tolik nezbývá.
Snažil jsem se vysvětlit svůj postoj, ale názory můžeme mít různé. Tak jako na všechno.

cochee

orwell: já jsem sice svou otázku myslel přímo na tazatele, ale nešť. Jinak, když odečtu tu myšlenku dělat za někoho úkol, s tebou v ostatním dokonce souhlasím (sic: „Pokud nechci pomoci, prostě zde otázku ignoruji a neodpovídám zrovna tak, jako když nevím.“)

cochee

Já jen poznámku mimo mísu:
Ty si fakt myslíš, že vypočítat za tebe úlohu = pomoct ti s fyzikou?
lol