xej221990

Stojí za pádem slovenského armádního letadla MIG-29 v roce 2019 u obce Nové Sady tajemné pohoří Tribeč?

Už se ta letecká nehoda na Slovensku nějak vysvětlila?

Pro ty co neví. Dva vojenská letadla slovenské armády Mig-29 vystartovala v sobotu 28.9.2019 v 18:10 ke cvičnému letu. Jedno z letadel přistálo podle plánu v 19:12 na letišti Sliač. Druhé letadlo havaruje ve 21:30 (!!!) pro nedostatek paliva (pilot se před pádem letounu katapultoval). Po celou dobu letu pilot hlásil nesmyslné hlášení o změně počasí (nic takového se v daný den a dané oblasti nepotvrdilo) plus navíc pilot tvrdil, že zabloudil. I přes navigování řídící věže pilot nedokázal nalézt směr k záložnímu letišti v Bratislavě a stále dokola kroužil kolem pohoří Tribeč než mu došlo palivo…

Odpovědi
Pepa25

Tribeč má s nehodou společné jen to, že to bylo místa katapultování tak, aby to bylo mimo obydlený prostor.
Výsledky šetření byly samozřejmě už zveřejněny:
„Nedostatok paliva podľa Naďa spôsobila kombinácia faktorov. „Rozhodnutie pilotov pristáť na leteckej základni Sliač aj s počasím, ktoré bolo tzv. pod poveternostné minimá; chceli sa vrátiť domov, lebo boli plne naložení muníciou; hľadali riešenie, aby nemuseli ísť na náhradné letisko, čo má aj ekonomické a logistické následky, a boli presvedčení, že sa im to môže podariť,“ objasnil minister. Ďalšími príčinami boli pasívna činnosť dozorného meteorológa a zaradenie vlhkomera s vysokými odchýlkami do prevádzky len niekoľko dní pred samotnou nehodou.“
celá zpráva viz odkaz

Zdroj: https://spravy­.pravda.sk/do­mace/clanok/557181-pricinou-nehody-mig-29-bol-nedostatok-paliva/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.