annas

Stává se vám, že musíte občas použít tyto věty? „Promiň/te, vykouřilo se mi to z hlavy.“ Nebo „Kam jsem to jen dal/a?“

  1. Zapomínání je často předmětem vtipu či zábavy. Máte nějaký vtipný zážitek spojený se zapomínáním?
  2. Neulevujeme příliš mozku, že ho netrénujeme? Nechová se jako ostatní svaly? Ty, když neprocvičujeme, jsou méně funkční. Vedete boj protsi zapomínání?

Podobná otázka týkají se zapomínání zde už možná byla. Ale to, co jsme si neuvědomili v minulosti, si můžeme oživit dnes.

Tohle je zajímavé zjištění… vědecky podložené – pro seniory.

Dostala jsem mailem, někdo třeba neví, co je příčinou toho, když vejdeme do místnosti a zapomeneme proč.

Vypadá to, že za to mohou – dveře! Když se vrátíte zpět, většinou si vzpomenete, co jste chtěli…

Psychologové z University Notre Dame (stát Indiana, USA) objevili, že projití dveřmi způsobí v mysli proces, který nazývají “ohraničení události”.

Ten oddělí od sebe dvě skupiny myšlenek. Náš mozek uloží myšlenky, které jsme měli v jedné místnosti a připraví nepopsanou stránku pro myšlenky v novém prostředí.

Není to úleva, že nejsme sklerotici, ale za všechno mohou dveře?

Nejlepší odpověď
Emefej

Vtipných zážitků spojených se zapomínáním mám několik. Na žádný si věak nemohu vzpomenout. Na co jste se to vlastně ptala?

Další odpovědi
Drap

Stává. Ač nerad musím se přiznat že se to stává stále častěji. Snažím se mozku nijak zvláště neulevovat, ale žádné zlepšení nepozoruji. Příhod se zapomnětlivostí by u mne vydalo snad na celou knihu.
Jedna u ž z minula. Měl jsem před několika léty pronajatou dílnu kousek od svého bydliště, cca 5 minut. Chodíval jsem většinou samozřejmě pěšky. Pouze v případě že jsem někam jel, nebo něco převážel tak autem. Jednoho dne jsem se vrátil z práce a asi za hodinu jsem chtěl někam odjet. Přijdu před dům a auto pryč. Nebýt ženy, které mě sdělila, že jsem ráno odjel do práce, volal bych asi policii. Auto stálo před firmou.

Kepler

No, stává se mi to stále častěji. Ale tak špatně jako ten starý kohout, co honil slépku kolem kopky hnoja, zase nejsem. Když ji konečně dohonil, zarazil se a blesklo mu hlavičkou: sakra, co jsem to chtěl? Mozek si netrénuju, jen používám mnemotechnické pomůcky. Před nákupem si radši udělám seznam, který samozřejmě zapomenu doma.

briketka10

Každý den a kdykoli si potřebuji na něco vzpomenout.
Mám hlavu děravou, jako cedník.

ivzez

Stává → častěji, než je mi milé.

1. Ne.
(Možná po čase některou situaci vyhodnotím jako vtipnou.)

2. Jak kdo.
Já se snažím trénovat → pořád se něčemu učím, stále sleduji
legislativu, hraji logické hry, luštím křížovky, a hlavně hodně čtu…
Kdybych netrénovala, byla by situace určitě horší.

Mc Merkurion

… jo, a dost od toho bolí nohy, jak se neustále vracim, ruce, jak vše neustále přehrabuju a huba, jak u toho nadávám … a nejhorší je, když vás někdo chce povzbudit a řekne: bude hůř …

… to jsou celí amíci, hned to na něco svedou, ale je tu problém, mně se to stává kolikrát, že se třeba zvednu od stolu, nebo z postele, dveřma ani neprojdu a v hlavě vymetýno (naváto někdy bejvá) …

Smackdown

Já to svádím že jsem nevyspalí třeba.