Steve90

Jak vypadal statek Pohádka při příchodu Roubala?

Zajímalo by mě, jak statek vypadal, když tam přišel samotný Roubal… Údajně tam nemel elektřinu, ale podle známého, co se tam krátce po jeho zatčení motal, tak tam prý měl menší tv, rádio, plno pornočasáků, audiokazet, toaleta mu normálně splachovala, měl tam na samotnou osobu moc postelí i jednu manželskou… což lze vidět pomocí jeho nakresleného plánku na netu… Známý se tam nechtěl moc motat, když tam policie byla dnem i nocí skoro pořád, ale říkal, že to bylo bydlení úplně na pohodu, nezatékalo, okna i dveře všechny v pořádku, i stropy… Tak nevím, no, když se píše všude, že to tam vypadalo zhruba jak teď…

Odpovědi
Filip84

Tak jako dnes jistě ne, protože je obecně známé, že ten statek v roce 2010 vyhořel.

Krom toho je opuštěný od roku 1994. To by samo o sobě (až) takovou tragédií nebylo, ale v podstatě od „popularisace“ Roubala se tam stahují všemožní „guru“, „esoterici“, „duchovně založení lidé“, aby tam strávili nějaký čas, nejlépe v noci, aby tam „změřili“ to působení těch „sil“, aby tam zažili „duchy“ na vlastní kůži atp. Tak je poněkud logické, že minimálně někteří z nich tam po sobě „něco“ zanechají, nějak se na tom místě podepíší.

https://plzeno­viny.cz/zahady-kolem-nas-proklety-statek-pohadka-a-jeho-zbozny-najemnik-vrah-roubal/
http://zajima­vosti.vyhledy­.net/pohadka.php

Beda Travnic

Na statku to před příchodem Roubala vypadalo „celkem obstojně“. Měl jsem možnost tam trávit několik víkendů za studentských let s kamarády. Chalupa měla uzamykatelné dveře, byl tam starý nábytek, postele, funkční okna, dokonce jsme si topili v krbu. V hlavní místnosti byl dlouhý stůl a lavice. Místy opadávala omítka. V chalupě nebyla elektřina. Plánek, který jsem na netu viděl odpovídá tomu, že v roce 1991 se musel interiér částečně „zrenovovat“ a celá chalupa zabydlet.

Steve90

Beda Travnic:

Ano,to mi znamy taky rikal,ze to tam bylo jakoze jakztakz na nejake fungovani…A je znamo,ze si Roubal jezdil nabijet starou baterii,ktera mu pak umoznila par dni hledet na tv a poslouchat radio…Znamy mi ale rikal ze tam bylo i stare video s VHSkami…

Steve90

A co tam tak ti lidé v oblecích jezdí hledat když je to už spálená ruina? Že by něco kopali ve chlévě? Tam už to musí být prokopane od toho 94' komplet vše.