Emily13

Stát se malířkou?

Dobrý den, kamarádka si splnila svůj sen o modelingu. Proto mi řekla že i já bych se měla pokusit splnit si svůj sen a to je malování… Nevíte o nějakém konkurzu nebo tak?

Nejlepší odpověď
tencosepta

Nejlepší by bylo, kdybys místo konkurzů atd. začala sama, např. nakreslit obraz na nějakou výstavu, nebo třeba nějaký zdařilý obraz věnovat školce, dětské nemocnici atd. Věř mi, začínat sám je daleko větší sranda než když všechno za tebe udělá konkurz. Určitě si svůj sen zkus splnit, přeji hodně úspěchu :)

Další odpovědi
anonym

Konkurz??
😉
Pokud by ses chtěla jako malířka živit, doporučuju nějakou střední školu ( https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=%C5%A1k­ola+mal%C3%AD­%C5%99&source­id=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=sug­gest&gws_rd=ssl­#channel=sugges­t&q=st%C5%99ed­n%C3%AD+%C5%A1ko­la+v%C3%BDtvar­n%C3%ADk ) a případně pak můžeš pokračovat na Akademii výtvarných umění.

Nevíteto?

Pokud tě to nejenom baví, ale jsi i talentovaná, tak proč ne? 🙂 Myslím, že existují nějaké přípravky (ne kroužky!) na střední umělecké školy. Ale nech se nejdřív posoudit od odborníka (ne od babičky, kamarádky, nebo rodičů, to by bylo dost subjektivní), jak na tom jsi, jestli máš šanci se tam dostat 🙂.

ivzez

Má-li člověk talent, může začít malovat i bez uměleckého vzdělání
(i když to by mu to usnadnilo).

O konkurzech na malíře jsem nikdy neslyšela ani nečetla.
Ale klidně můžete malovat sama, až budete mít více obrazů,
můžete uspořádat výstavu (první asi na vlastní náklady).
Budou-li obrazy dobré, nevidím důvod, proč byste se neprosadila.

Becky1999

Podívejte se na kurzy..
Já sama si to chci splnit ale opravdu to žádná sranda není..
Vytvořte si zatím skupinku na fb .. Přidejte si tam zatím své přátele, kreslete..
Já jsem třeba jako 1. Krok dávala na aukce své kresby a pomohla jsem aspoň těm zvířatům.. udělala jsem jen pár kreseb na zakázku ale pak to tím skončilo.. Netuším jak dál pokračovat.. Za rok jsem udělala zatím tyto postupy.. Držím vám palce

Michálek1245

Vyzkoušejte to a uvidíte. Na to se nedá snad nic jiného říct. Kupte si na https://www.vyt­varne-potreby.eu/ potřeby pro malování obrazů a cvičte. Můžete to pak někomu nabídnout, pak si na to uděláte živnost a jestli se tím chcete živit, tak ve finále ukáže trh, jestli na to máte. Je to sice tvrdé říct, ale pokud nemáte agenta a nesoustředíte se jen na umění, tak je to podnikání jako každé jiné. 😉

MacinaN

Přesně tak. Myslím si, že pokud máš talent, tak žádné speciální vzdělání ani potřeba není. Já třeba občas také ráda maluji. Ale za nějakou velkou umělkyni se nepovažuji, dělám to spíš pro vlastní radost a potěšení. Dokonce už mám doma obrazů tolik, že už je pomalu nemám kam dávat. To by mi ale snad mohly pomoci vyřešit galerijní závěsné systémy od https://eshop­.ceiba.cz/