Voltaire

Stará známá metoda cukru a biče, stále platná? Jak byste jako vládní činitel postupoval v rámci motivace k očkování?

A je to nutné? Nejdříve nabídneme zajímavou motivaci v podobě nějakého benefitu, pokud pozbyde efektu, pak přijde na řadu represe. Je to správný přístup? Jak byste jednali vy, pokud byste (jestli vůbec) chtěli motivovat své spoluobčany k očkování?

https://pixaba­y.com/cs/vector­s/covid-19-vakc%c3%adna-st%c5%99%c3%ad­ka%c4%8dka-6364174/

Nejlepší odpověď
Ametyst

nijak, nechal(a) bych to volně na lidech

Lidé mají správné instinkty, a mají se rozhodovat sami za sebe. Je hloupé sebrat jim možnost vybrat si. Politici jsou exoti, co mají své vlastní cíle, a prospěch pro lidi do nich nepatří.

Další odpovědi
orwell

mám jiný postoj

No, tohle je velký problém a těžko říct, co bych udělal. Připadá mi to jako pokus o řešení úlohy, která nemá řešení. Z jednoho pohledu mají pravdu ti, kteří tvrdí, že v případech, kdy jde o ohrožení života a zdraví lidí v obrovském rozsahu, musí demokracie stranou. Z druhého pohledu je taky pravda, že nějakým nařízením o povinné vakcinaci dáváme vládě do rukou moc nad svým tělem hraničící s mocí božskou a jak známo, všechno se dá zneužít. A taky se v minulosti spousta věcí zneužila. Takže na nějaké výkřiky „věřte nám, my to s vámi myslíme dobře“ může po letitých zkušenostech naletět jen člověk velmi naivní.
Takže já bych to po svých zkušenostech s vakcínami na své vlastní kůži, o kterých jsem zde již před časem psal, nechal pravděpodobně na rozhodnutí každého jednotlivce. Ale ještě bych se snažil zjisti pravý stav, neopíral bych se jenom o média a „odborníky“. To je ovšem velký problém, když tlačí čas a zejména, když ani skuteční odborníci se neshodnou. Jsem rád, že jsem taková rozhodnutí řešit nemusel.

Postmaster

mám jiný postoj

Vše je obchod a obchod musí být výhodný pro obě strany, proč mnoho lidí se nechce nechat očkovat? Lidi nevěří na to, co si praxí neověřili, sliby se slibují a blázni se radují, bylo a bude.

paul1

pouze nabídnout odměnu

Motivace k očkování? Odměnou bude, že si ochráníte vlastní zdraví.

Hlada

mám jiný postoj

O odborných záležitostech mají rozhodovat odborníci, nikoli demokracie. O bezpečnostních pásech se také nediskutuje. Už teď se jasně ukazuje, že očkování funguje, takže už by brzo mohl být vydán zákon o jeho povinnosti s příslušnými sankcemi. Současný postup považuju za správný. Očkování je zdarma dostupné, omezování kontaktů neočkovaným.

Syd

pouze nabídnout odměnu

Svaten

pouze nabídnout odměnu

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.