led

Stále sa hovorí o smrti nakazených na Covid 19. Ale koľkí zomreli primárne na Covid 19 …

Stále sa hovorí o smrti nakazených na Covid 19. Ale koľkí zomreli primárne na Covid 19? Ľudský organizmus je deštrukčným vplyvom tohto víru oslabený a následne sa nedokázal ubrániť inému ochoreniu, dôsledkom čoho je jeho smrť. Vychádzam z formulácie mediálnych oznámení oficiálnych inštitúcii, ktoré vlastne nikdy neudávali túto nákazu ako priamu príčinu smrti. Vždy uvádzali: „postihnutí nakazení koronavírom, covidom 19 zomreli“, ale nikdy neudávali tento vírus ako priamu príčinu smrti „zomreli na covid 19“.
V lekárskej správe pokiaľ je známa príčina smrti sa predsa vždy uvádza v kolonke príčina smrti, skutočná príčina smrti a nie len na čo bol chorý. Tak nás mediálne zamlčujú pravdu, zavádzajú?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Nemyslím, si, že někdo úmyslně mlžil. Většina lidí prostě zemře na zápal plic nebo jinou „klasickou nemoc“, kterou koronavius jen zhoršil.
Mimochodem, pokud někdo v ČR zemře doma, tak už nikdy nikdo nezjistí, jestli měl COVID-19 …
Takže klíčové je porovnání celkového počtu úmrtí s běžným stavem. U nás tato čísla bohužel nejsou k dispozici, zajímavé je ale srovnání v odkazu ze zemí, kde k dispozici jsou. Údaje se VELMI liší:

Zdroj: https://www.e­uromomo.eu/grap­hs-and-maps#z-scores-by-country

Další odpovědi
zjentek

Pokud tento koronavirus má PROKAZATELNĚ schopnost zblbnout imunitu člověka natolik, že tento začne umírat na každou jeho dřívější „skrytou vadu“, tak tato úmrtí bych uvítal jako připsaná kovídkovi.

Edison

Já myslím, že se to časem dovíme.

Jinak Pepo, ty informace pochopitelně existují. Jen je potřeba se k nim prokousat: https://www.u­zis.cz/

Kepler

Byly zaznamenány i případy, kdy nakažený zemřel přímo na následky infekce oním koronavirem. Jinak je největší riziko nesou starší lidé se sníženou imunitou nebo už dřív nemocní na hypertenzi či cukrovku. Mezi bezprostředními příčinami byla uváděno selhání plic, ledvin i jiných orgánů.
Vzhledem k ochraně osobních údajů a respektování soukromí rodin zemřelých ministerstvo zdravotnictví většinou informace o příčině úmrtí nezveřejňují. U několika přesto informace na veřejnost pronikly. Například v případě druhé oběti v ČR vůbec, kterou se stal 24. března teprve pětačtyřicetiletý muž z Havířova. „Pacient ročník 1975 prohrál boj s rozsáhlým selháním orgánů kvůli pokročilému nádorovému onemocnění. Koronavirus jeho stav zhoršil,“ potvrdil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na twitteru. https://tn.no­va.cz/clanek/ko­ronavirus-zabiji-nejen-seniory-na-co-umiraji-mladsi-rocniky.html

df

Možná ani jeden