Stačí na práci dřevorubce základní škola?

Nejlepší odpověď
Drap

Teoreticky ano, většinou jsou však tito lidé vyučení v lesnických učilištích. V každém případě bude nutné nějaké delší školení pro práci s pilou a dalším zařízením.

Další odpovědi
Kepler

V zásadě ano, ale musí mít profesní průkaz k obsluze řetězové pily a absolvovat pravidelná školení, včetně bezpečnostních.

Edison

Spíš bych se zeptal jednotlivých lesnických firem. Můžou to mít nastaveno různě.

Kryšpín

Záleží jak pro koho a kde, pokud máte 20 hektarů lesa a je možno kácet, postačí zakoupit pilu v Lídlu, nebo Heku, vyrobenou v rákosí, které májí extra šířku řetězů a můžete bez povolení rubat od nevidím do nevidím, nikoho nezajímá jak kdo, kde zaučený, neb amatér machruje do doby, než se stane nehoda

nyjono

Pouze na pomocné práce.
Dřevorubectví není jen o tom vzít pilu nebo sekeru a něco pořezat.
Na podrobnosti se zeptej v učilišti nebo lesnické škole.

ivzez

Nestačí.