jendysek

Stačí doklad o zpopelnění místo úmrtního listu k vyřízení sirotčího důchodu?

Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli stačí k vyřízení s. důchodu doklad o zpopelnění místo úmrtního listu?

Děkuji, za odpověď.

Nejlepší odpověď
marci1

Ne, nestačí.
K žádosti o sirotčí důchod se předkládají doklady zemřelého rodiče (pokud nepobíral důchod) a nezaopatřeného dítěte, zejména občanský průkaz nebo rodný list dítěte a úmrtní list zemřelého rodiče. U dítěte, které již skončilo povinnou školní docházku, se předloží i doklady prokazující jeho nezaopatřenost, např. potvrzení o studiu. 🙂
Podrobněji na: https://www.cssz­.cz/sirotci-duchod

Další odpovědi
Drap

Myslím, že nestačí.

Dochy

Rodný list, úmrtní list, občanský průkaz – to jsou úřední doklady vydané státem a s přímou návazností na matriku. Doklad o zpopelnění to je takové úřední nic.

da ny

Určitě ne.
Informace najdete na stránkách ČSSZ, kde se žádost podává:
https://www.cssz­.cz/web/cz/si­rotci-duchod
úmrtní list vydává MÚ, na matrice je možné získat duplikát (za poplatek).