dust8

Stačí den před očkováním od Pfizeru a dny po něm vynechat alkohol, aby se nesnížila účinnost vakcíny?

Nebo je nutno abstinovat už dva dny předem?

Nejlepší odpověď
Dochy

Mně nic o obstinenci předem neříkali. Při očkování mi řekli den bez alkoholu a 2–3 dny klidový režim.
(tím ale nepředpokládám, že přijde na očkování nadranej)

Další odpovědi
elkon

V protokolu, který dostaneš po očkování, máš přesně popsáno co a jak můžeš a nemůžeš, včetně alkoholu.

Kepler

Informace a rady lékařů se dost rozcházejí, ale za rozumné považuju 2 dny před a dva dny po očkování abstinovat. Někde se alkoholem ani nezabývají a druhý extrém je dva měsíce po.
https://www.plnez­dravi.cz/alko­hol-po-ockovani-na-covid-19-vyvojar-sputniku-v-hovoril-o-2-mesicich-abstinence/

Pepa25

Den po. A není to o účinnosti, ale o nevhodné reakci. Stejně jako u většiny léků, na ty se také nemá pít alkohol.

Zdroj: https://plus.roz­hlas.cz/alkohol-po-vakcine-nesnizi-jeji-ucinnost-ale-nadmerne-piti-muze-znasobit-8487670

autacek

Mladiství alkohol stejně nesmí, tak že odpověď je pro řadu zdejších bezpředmětná 😉 A ano, pokud bys následné abstinenční příznaky zaměňoval s negativní reakcí po očkování, informuj o tom raději svého ošetřujícího lékaře.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.