panlux 123

Spolkl jsem žvýkací tabák bez obalu, co se stane prosím?

Poté jsem zvracel a měl velkou bolest hlavy

Nejlepší odpověď
Malvína

Budeš zvracet a mít velkou bolest hlavy.

Další odpovědi
Kepler

No, ještě si počkej na první stolici. Doufám, že máš na WC výkonný ventilátor. Když tak ještě zkonzumuj cigaretové dutinky, možná z tebe vyleze něco jak Marlboro.

Hufnágl

Odkdy se žvýkací tabák dává do nějakého obalu? Pokud myslíš tím žvýkáním havířské bagování, tak ta hořkost ti mohla zvednout žaludek a bolet hlava, ale neboj, to odezní a věřím, že už to nevezmeš do papule.

Bobek 2

Jedna cigareta obsahuje přibližně 10 až 15 miligramů nikotinu, smrtelná dávka nikotinu je 50 až 60 miligramů – při kouření ovšem kuřák vstřebá z cigarety jen asi 1 až 3 miligramy nikotinu, spolknutí tabáku je nebezpečnější. Jak vidno, není to až zase taková sranda, opravdu se tím dá otrávit.
https://www.a­namneza.cz/ne­moc/Otrava-nikotinem-11043

Ve žvýkacím tabáku bývá nejčastěji kolem 8 mg nikotinu na gram tabáku, ale třeba červená či hnědá Siberia až 43 mg nikotinu/gram tabáku.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C5%BDv%C3%BDkac%C3%A­D_tab%C3%A1k
Čili pár gramů žvýkacího tabáku už by mohlo člověka ohrozit na životě. Jedině snad by se dalo doufat, že ze žaludku se bude nikotin vstřebávat pomaleji než z kouře, takže se průběžně už začne odbourávat, ještě než se všechen vstřebá.

„U jedince otráveného nikotinem se nejprve projevuje povzbuzující efekt nikotinu, který zahrnuje neklid, nervozitu, úzkost, třes končetin, zvýšený krevní tlak, bledost, bolesti hlavy a bušení srdce. Objevit se mohou epileptické záchvaty a trávicí obtíže jako je zvýšené slinění, nevolnost, zvracení a průjem. Příznivým faktorem na otravě nikotinem bývá, že při jejím nejčastějším průběhu projevy toxického působení nikotinu odeznívají v průběhu několika desítek minut.“ „Žádná efektivní léčba zaměřená cíleně proti otravě člověka nikotinem neexistuje. Jestliže došlo k požití nikotinu trávicím traktem před krátkou dobou, je vhodné pokusit se navodit zvracení (tj. odstranit doposud nestrávený nikotin), provést výplach žaludku a podat pacientovi živočišné uhlí.“

https://www.a­namneza.cz/ne­moc/Otrava-nikotinem-11043