bauerlukin

Nevíte, zda existuje tady v Česku, nejlépe v Praze skupina, kde se lidé scházejí za účelem osobního rozvoje?

Dobrý den, existuje tady v Česku, nejlépe v Praze skupina, kde se lidé scházejí za účelem osobního rozvoje? Nemyslím ale meditační kurzy, jen místo kde bych si mohl popovídat s ostatními lidmi, kteří praktikují některé věci z osobního rozvoje, mohl bych si porovnat můj postup atd.

Jde mi nejvíce o oblast psychickou a fyzickou(jak jím, cvičím atd.).

Díky

spolek/ skupina zabývající se osobním rozvojem v Praze

Nejlepší odpověď
ten který je

Zajdi do hospody.

Další odpovědi
DoTazatel

Nevím jestli existuje taková skupina. Většinou lidé snažící se o osobní rozvoj chodí na cílené přednášky a kurzy, které jim pomáhají se zlepšovat v dané rovině.

Pak jsou tu přátelé, kteří se vzájemně podporují a společně se vzdělávají, vyhledávají formy progresu a dohromady jimi procházejí. Scházejí se, zlepšují se, ale jsou to přátelé, nemají žádnou skupinu. (rozuměj, že tím nemyslím přátelé všeobecně, ale lidi, kteří mají stejné cíle, jsou ctižádostiví, chtějí se zlepšovat a něčeho dosáhnout… takoví lidé vyhledávají jim podobné a spřátelují se. Vzájemně se pak snaží si pomáhat a usnadňovat si svůj osobní progres).

Na takových přednáškách, kurzech za účelem os. rozvoje se můžeš seznámit s takovými lidmi a popřípadě s nimi založit nějakou skupinu, domluvit se na pravidelném scházení…

Můžeš sám zkusit vytvořit takovou skupinu, vytvořit letáky, skupinu na facebooku anebo událost na fb. Nějaké takové skupiny na fb už možná i budou.

Kelt

Takových lidí najdeš hodně v každé hospodě. Když jim zaplatíš pivo, tak tě vyslechnou, možná něco poradí řeknou. Nejlevnější, ale s rizikem. To byl vtip.
Pak jsou organizované kurzy. Chápu, že dávat 5000Kč nebo více za víkend s nějakým lektorem, který takto udělá 20 lekcí do roka a při počtu 10 studentů si přijde na meloun a my máme pocit, že platíme a nepřináší to výsledky, to asi není nejlepší způsob.
Takže zlatá střední cesta . Co očekáváš , co chceš a co za to?
Veškerý ten rozvoj, o kterém se mluví, se týká vlastně všech lidí. Je to cesta od někud někam. Jsi na určité úrovni a někam se chceš dostat, za určitou dobu a jsi ochotný pro to něco dát – peníze, čas, nápady a pod.

Fyzicky – jak jsi na tom a čeho chceš dosáhnout? Růst bicepsů, uběhnout maraton a pod. Proč?

Psychicky – chceš rychleji studovat, mít fotografickou paměť, lépe pracovat a víc vydělávat, cokoliv . Na vše najdeš zdroje, knihy, informace, ale neustále si budeš klást otázky a hledat. A přitom budeš mít pocit, že jsi za tu dobu nikam nedošel. Neexistuje nejlepší cesta, kniha kurs v osobním rozvoji. Jsou lidé, kteří hledají zdroje, jiní mají výsledky. O co jde tobě. Nakup si knihy o osobním rozvoji, poslouchej nahrávky, navštěvuj kurzy – budeš mít zdroje, ale pořád málo. Nebo komunikuj s lidmi, je to nejlevnější, nejrychlejší a máš hned výsledky. A zase otázka proč to chceš?

nyjono

Vím, ale existují tu přísná pravidla a někteří by to brali jako reklamu.

ivzez

Nejvíc pro sebe (tj. pro své psychické i fyzické zdraví) a pro své
okolí (u)dělá ten, kdo používá zdravý rozum a nepodléhá módě.

Jakub Tlapal

Taková skupina by se mi taky hodila. Snažím se obklopovat lidmi, od kterých se mohu něco naučit a na oplátku je zase můžu něco jiného naučit já. Chtěl bych se neustále někam posouvat a baví mě objevovat nové a nové věci. Za tímto účelem jsem si koupil i audioknihu Překážka jako cesta a mám zálusk i na další audioknihy na osobní rozvoj z https://progres­guru.cz/audiok­nihy?categori­es=6&page=1 .