meGie

Spisovatelé v období romantismu ČR začátek 19.stol.

Prosím o odpověd ,nebo spíše o zjištění autorů jsem studentka a velice mně to zajíma ,ale nevím nebo spíše nemohu njít odpověď. Předem děkuji za odpověď
Markéta Slámová

Odpovědi
ivca11

Spisovatelé českého romantismu:

Karel Hynek MÁCHA (Máj, Obrazy ze života mého, Kat,, Cikáni, Svatý Ivan, Pouť Krkonošská)

Karel Jaromír ERBEN (Kytice, Sládci, Pohádky)

Josef Kajetán TYL(Dekret Kutnohorský, Rozina Rutharová, Bláznivý houslista, Rozervanec, Poslední Čech, hra Fidlovačka, Strakonický dudák, Lesní panna......)

Karel SABINA (Na poušti, Oživení hroby, Prodaná nevěsta, Braniboři v Čechách)

Josef Václav FRIČ (Písně a bašty, Paměti)