Avatar uživatele
pusinka50

Spíš asi pro ženy. Máma nakládala ryby do kysaného zelí a cibule. Chutnalo to jako zavináče.

Nechalo se to pár dní zaležet v chladu a chutnalo to výborně. Nedonutím se jíst ryby v rámci ozdravného programu, ale tohle mi chutnalo. To se dělá ze syrových sleďů nebo vařených ryb a jakých? Děláte něco podobného?
Doplňuji:
Maminka už nežije. A určitě to nezalévala žádným lákem, jen rybičky, zelí, cibule a prokládat vrstvy. ty půlky ryb nebyly velké, tak 15–20 cm na 4 cm. Mně šlo o druh ryb. Nebijte mě, vypadám jak pitomec, ale já prostě ryby nejím a žiju v domnění, že každá ryba je uvnitř červená nebo ne? Sleď je uvnitř bílý? když ho nenaložím do octové vody, rozpadnou se kosti v zelí a maso změkne nebo ho tedy musím spařit nebo krátce povařit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 11Pro koho je otázka zajímavá? juie, jendahun, dudu, iceT, johana 56, tom004, RQLM, suaeda, www, anonym, anonym před 4418 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

No to je přece klasika ze syrových ryb!
Dělám to i z našich, méně hodnotných ryb (nebo syrový sleď, makrela). Je několik postupů, např. za studena, jindy se rybky buď krátce povaří v octové vodě, nebo zalijí horkým octovým lákem (dříve hotovo).
Konkrétní postup ti přece řekne maminka 😉
Doplňuji:
Co se týče maminky, promiň, nevěděl jsem.
Ostatní najdeš na netu, viz výroba domácích zavináčů, kyselých ryb, nakládání uvedeného ap.
Receptů je doopravdy moho, jak to dělala maminka nevím.

Upravil/a: www

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Proč „asi pro ženy“? Vhodná je každá „bílá“ syrová ryba. Dělám to už léta a nejlepší chuť a úspěch má použití cejna nebo kapra. Nechávám uležet tak týden v lednici. Nepoužívám žádné „doplňky“,jenom ryba,zelí,cibule.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

V podstatě to jde dělat z jakékoli syrové ryby.Sledi jsou velmi vhodní.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Můj táta rybář dělával občas tyhle domácí zavináče taky,a vím,že je dělal třeba i z malých okounů.Tadyhle je postup,i když je jiný než recept mého taťky

http://prakticka-kucharka.blog­spot.com/2010/05­/zavinace.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

určitě ze syrových – sama je nedělám ,ale chutnají mi ,občas si koupím jednoho

zadej si zavináče domácí výroba a určitě ti vyjedou recepty- jistě se dají použít různé druhy ryb

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tazatelka

Určitě ze syrových a zalít tím horkým nálevem. Kosti se rozpadnou a změknou, ocet a zelí udělá své. Dobrou chuť!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jaza

Ještě tam přidávám trochu oleje a červenou syrovou papriku. Nechám uležet tak 3 týdny, ať jsou rybky měkké. Lahůdka a hlavně velice zdravé! Zaručen přísun jódu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek