koník.

Spát v kempu nebo načerno někde u lesa?

Na cestě po Rakousku, Itálii a Francii chci spát ve stanu jen tak někde na louce u lesa (ne v autě na parkovišti). V kempu bych spal jen když budu potřebovat připojení k elektrice a Wi-fi nebo pračku. Nebudu sice mít možnost sprchy a další, ale od toho jsou jezera, moře a benzínky, ne? Jakým problémům se vystavím, když mě někdo uvidí a zavolá policii?
Jaké jsou Vaše zkušenosti?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Ve většině státu, za to dostaneš pokutu, věř, že v eurech bude hodně veliká:-(((
Raději si zaplať za kemp, i za spaní v autě se dávají pokuty:-((( Jak má potom mít řidič zákonnou přestávku? To už neřeší.

Další odpovědi
arygnoc

čo to je za mentalita – čokoľvek na čierno, kradnúť?

bohatstvo, to vám nie je hanba?
potom sa divíte českým nápisom po svete:

„Češi, nekradněte!“

postcd

zjisti si předem zda je to v těch zemích zakázáno. spát pod širákem ve spacáku pod celtou není podle mě nikde v evropě zakázáno, to by byl docela nesmysl. stan to už je asi trochu něco jiného, oheň také něco jiného

jáára

V Rakousku a Italii můžeš „kempovat“ na benzinkách

Michálek1245

Jako dá se obojí. Pravděpodobně tě nikdo nevyhmátne a když ano, tak sbalíš stan a jdeš. Já osobně preferuji spaní na volno jen tak pod širákem. Mám super karimatku od https://www.na­turehikecz.cz/ takže si vždycky někde ustelu a spím. Ale samozřejmě tam nevegetím celý týden. Doporučuji si nastudovat legislativu ohledně tohohle. Myslím, že přespání lze kdykoliv a kdekoliv v lese, ale nesmí to být táboření. 😉

Kamilovo

Ahoj, já jsem si minulý rok koupil stan na https://armik­.cz/stan-iglu-standard-pro-2-osoby-flecktarn/ a taky jsem v Rakousku a Itálii normálně kempoval v lese. Pokud se chováš ohleduplně a zbytečně na sebe neupozorňuješ, určitě z toho žádný problém mít nebudeš neboj.

kapka

Arygnoc – co jako komu ukradne, když přespí v lese?

anonym

pro kapka
On nic neukradne, ale už jenom to, že přespí v lesetak nedává vidělat lidem v té zimi.
Kdysi byl v televizi pořad, jak se v kde v které zemi žije.Již nevím, v které to bylo, ale bylo to v EU, lidi nesmějí doma dělat žádné práce (na zahradě, natírání plotu), zkrátka práce, které si každý kutil udělá sám.Zdůvodňovali to tím, že vlastně okrádá jiné lidi o práci a tím pádem jsou pak lidi nezaměstnaní.