Avatar uživatele
Lucimia

Špajz/Spíš jako samostatná místnost?

Máte, nemáte? Já jsem vyrůstala v bytě, kde špajz jako samostatná místnost nebyla, jenom velká skříň, jsem na to zvyklá a vyhovuje mi to. Přítel žil v domě, kde mají špajz – komůrku, kde maj všechno i leckdy zbytečně moc. V našem společném bydlení já špajz nechci, přítel chce. Co byste doporučili? Mně se líbí, že když je skříň na potraviny hned u linky, že se jen otočím pro mouku a mam ji a nemusím nikam lítat. Přítel ale zase tvrdí, že nebude kam co dát. Nemůžeme se domluvit.
Doplňuji:
Pardon, spíž.
Právě bych lítila přes celou místnost k těm dveřím. Jako není to daleko, ale že se člověk tím zdržuje. Takhle bych se jen otočila a měla bych to po ruce.
Fakt nevím.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5113 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Ale vždyť si můžete věci které potřebujete pravidelně dát do skříně,no a na věci které nakoupíte do zásoby,jakoby navíc dáte do spíže. Až vám dojdou v kuchyni,tak si je přinesete. Manžel bude spokojený a Vy zase budete ráda,že nemáte kuchyň přeplněnou, po větším nákupu. Já bych byla pro spíž,pokud máte na její vybudování místo. Já mám v kuchyni málo místa. Když něco potřebuji,tak musím celou skříň přerovnat,co bych dala za spíž. Nebo aspoň větší lednici a mrazák,ale už to nemáme kam dát.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

my máme spíš SPÍŽ, a to coby velkou skříň, jako kdysi u vás.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Je to jenom jeden pohled. Pokud nakupujete denně a neskladujete různé zavařeniny a kompoty a buhví co ještě tak proč špajzku.
Metrák brambor, pokud nemáte dobrý sklep, Vám stejně nevydrží.
Na druhé straně se dnes nakupuje v marketech na delší dobu. Také jsou různé příležitostné koupě ve slevách atd. Tam se špajzka hodí.
Spíš si myslím, že kdo má možnost ji zřídit, tak ji má.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Také jde trochu o to, kde tu spíž budete mít, abyste nemuseli nikam lítat. My ji měli doma hned po ruce, dveře byly hned u kuch.linky.
Teď jsem ji pár let neměla a chybí mi hodně. Už ji zase v new kuchyni plánuji. A navíc bude izolovaná, takže tam půjde z pokoje min.tepla. Orientovaná na severní stranu domu.
Záleží na tom, na co jste zvyklí. a také na co si zvyknete.
Myslím, že to o uklízení není, když není 3*3 m a pořádek se udržuje průběžně, je to stejné jako ta skříň.
Doplňuji:
Pokud nevíme dispozice bytu, tak je každá rada těžká.
Pokud je spíž, jedno jestli skříň nebo malá místnost, u ruky, je to OK, pokud je na druhé straně bytu, udělala bych tam nějakou technickou místnost. Kýble, spacáky, stan,.....

Upravil/a: ReHu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Špajz mám na chodbě a mám tam uskladněno rybářské náčiní a vše ostatní jako jsou pruty,navijáky náhradní vlasce apod.Dále košík na houby a z potravin jsou to takové co člověk nepoužívá každý den např.sušené nebo nakládané houby,různé druhy těstovin a nějaké konzervy.V mém případě šetří špajz místo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Špajz,nebo spíž-určitě výhodnější,než skříň.Většinou bývá ve starých zástavbách a jako účelové zařízení je tak i umístěna.Na druhém konci bytu by neměla smysl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
martina1

Souhlasím s vámi.Ve skříňi se uloží hodně a je rychle uklizená.V domě jsme si mohli nechat špajzku postavit,ale neudělali jsme to.Nemáme ani podsklepení a i tak máme zásob dostatek.Metrák brambor a stovky zavařenin už asi dneska má málokdo doma.Nenechte se ukecat.Manžel uklízet nebude.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek