Lucimia

Špajz/Spíš jako samostatná místnost?

Máte, nemáte? Já jsem vyrůstala v bytě, kde špajz jako samostatná místnost nebyla, jenom velká skříň, jsem na to zvyklá a vyhovuje mi to. Přítel žil v domě, kde mají špajz – komůrku, kde maj všechno i leckdy zbytečně moc. V našem společném bydlení já špajz nechci, přítel chce. Co byste doporučili? Mně se líbí, že když je skříň na potraviny hned u linky, že se jen otočím pro mouku a mam ji a nemusím nikam lítat. Přítel ale zase tvrdí, že nebude kam co dát. Nemůžeme se domluvit.
Doplňuji:
Pardon, spíž.
Právě bych lítila přes celou místnost k těm dveřím. Jako není to daleko, ale že se člověk tím zdržuje. Takhle bych se jen otočila a měla bych to po ruce.
Fakt nevím.

Nejlepší odpověď
kropitko

Ale vždyť si můžete věci které potřebujete pravidelně dát do skříně,no a na věci které nakoupíte do zásoby,jakoby navíc dáte do spíže. Až vám dojdou v kuchyni,tak si je přinesete. Manžel bude spokojený a Vy zase budete ráda,že nemáte kuchyň přeplněnou, po větším nákupu. Já bych byla pro spíž,pokud máte na její vybudování místo. Já mám v kuchyni málo místa. Když něco potřebuji,tak musím celou skříň přerovnat,co bych dala za spíž. Nebo aspoň větší lednici a mrazák,ale už to nemáme kam dát.

Další odpovědi
quentos

my máme spíš SPÍŽ, a to coby velkou skříň, jako kdysi u vás.

mosoj

Je to jenom jeden pohled. Pokud nakupujete denně a neskladujete různé zavařeniny a kompoty a buhví co ještě tak proč špajzku.
Metrák brambor, pokud nemáte dobrý sklep, Vám stejně nevydrží.
Na druhé straně se dnes nakupuje v marketech na delší dobu. Také jsou různé příležitostné koupě ve slevách atd. Tam se špajzka hodí.
Spíš si myslím, že kdo má možnost ji zřídit, tak ji má.

ReHu

Také jde trochu o to, kde tu spíž budete mít, abyste nemuseli nikam lítat. My ji měli doma hned po ruce, dveře byly hned u kuch.linky.
Teď jsem ji pár let neměla a chybí mi hodně. Už ji zase v new kuchyni plánuji. A navíc bude izolovaná, takže tam půjde z pokoje min.tepla. Orientovaná na severní stranu domu.
Záleží na tom, na co jste zvyklí. a také na co si zvyknete.
Myslím, že to o uklízení není, když není 3*3 m a pořádek se udržuje průběžně, je to stejné jako ta skříň.
Doplňuji:
Pokud nevíme dispozice bytu, tak je každá rada těžká.
Pokud je spíž, jedno jestli skříň nebo malá místnost, u ruky, je to OK, pokud je na druhé straně bytu, udělala bych tam nějakou technickou místnost. Kýble, spacáky, stan,.....

ten který je

Špajz mám na chodbě a mám tam uskladněno rybářské náčiní a vše ostatní jako jsou pruty,navijáky náhradní vlasce apod.Dále košík na houby a z potravin jsou to takové co člověk nepoužívá každý den např.sušené nebo nakládané houby,různé druhy těstovin a nějaké konzervy.V mém případě šetří špajz místo.

anonym

Špajz,nebo spíž-určitě výhodnější,než skříň.Většinou bývá ve starých zástavbách a jako účelové zařízení je tak i umístěna.Na druhém konci bytu by neměla smysl.

martina1

Souhlasím s vámi.Ve skříňi se uloží hodně a je rychle uklizená.V domě jsme si mohli nechat špajzku postavit,ale neudělali jsme to.Nemáme ani podsklepení a i tak máme zásob dostatek.Metrák brambor a stovky zavařenin už asi dneska má málokdo doma.Nenechte se ukecat.Manžel uklízet nebude.