kurec

Souvisí výše výplaty s tím jak se lidí snaží?

Jelikož v Praze se točí více peněz než-li v jiných částech republiky, máte pocit že zaměstnanci a všichni co pracují za více peněz se snaží více? Mají zkrátka klapky na očích a jasný cíl? Nebo je to blbost?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Výplata souvisí především s druhem práce (její přidanou hodnotou), jejím množstvím a kvalitou. Nejdůležitější je to první – o jakou jde práci. Snahou lze ovlivnit jen to druhé a třetí.
Takže v Praze jsou průměrně vyšší mzdy kvůli tomu, že do statistiky vstupují ředitelé bank, šéfové nejvyšších orgánů, vyšší počet vědců atd. Za stejnou práci je tam plus mínus stejná odměna – to je vidět na tabulkových platech, kde „tabulka“ je samozřejmě stajná v Praze i mimo ni.

Další odpovědi
Drap

Ne nesouvisí.

da ny

Jak kdy, jak u koho, jak kde 😉
U většiny dnešních zaměstnavatelů ne.
Pokud je mzda/plat několikasložkový (základ, osobní ohodnocení, prémie, procenta a apod., mohou být součástí i odměny).
Odměny mohou být každý měsíc, čtvrtletí nebo na konci roku, případně žádné.
Zaměstnavatelův zájem je dát člověku, pokud možno „jen“ to, co musí.
Tam, kde je nedostatek pracovních sil (a zejména po vládou zrušených bonusech, bude muset zaměstnance „motivovat“ výší mzdy a třeba i odměnami.

Někteří vedoucí/zaměs­tnavatelé, umí zaměstnance motivovat.
Zaměstnanec „tlučhuba“, umí svou práci patřičně prodat. Jiný mlčky dře jako kůň a nikdo si toho nevšimne, neocení ho.

Partnerka mého bratrance dostala od FY Bosch, za to že 10 let nebyla na DPN a OČR 5O tisíc Kč. To český „podnikatel“, hned tak neudělá, raději jede 5× na dovolenou, koupí si jachtu, další auto atp.........

Jeden podnik/společ­nost/firma a 2 zaměstnanci, se shodným vzděláním, praxí a náplní práce. V okresním městě má o 5, 10 až 20 tisíc brutto méně, než v Praze.