autacek

Souvisí nějak dnešní ochlazování na –45°C v Chicago, či blizard v Británii, s globálním oteplováním?

Nejlepší odpověď
annas

„Vybití indiánů ochladilo svět. Napomohlo malé době ledové, tvrdí vědci“

"Rozsáhlé vymírání obyvatelstva zanechalo velké plochy dříve obdělávané zemědělské půdy na pospas přírodě. Vědci odhadli rozsah těchto změn vcelku jednoduše, když spočítali, kolik půdy ke své obživě 56 milionů lidí potřebovalo. Podle studie to bylo zhruba 55 milionů hektarů, tedy asi rozloha Francie. Následně spočítali, kolik oxidu uhličitého mohla nová vegetace pohltit a jak se tyto „nově narostlé plíce“ projevily na snížení teploty.

„Je to užitečné,“ řekl pro BBC o studii jeden ze spoluautorů. „Ukazuje nám to, co znovuzalesňování může dokázat. Na druhou stranu, ten pokles odpovídá zhruba tomu, co by dokázala redukce dvouletého množství emisí z fosilních paliv, které dnes vypouštíme,“ dodal"

Zdroj: https://globe24­.cz/svet/65898-vybiti-indianu-ochladilo-svet-napomohlo-male-dobe-ledove-tvrdi-vedci

"Svět se řítí do doby ledové? Podle modelu se Země začne v roce 2021 výrazně ochlazovat

"Velmi nízká magnetická aktivita na Slunci odpovídá historicky zdokumentovaným chladným obdobím na Zemi. Profesorka Žarkovová tvrdí, že model měl 97% přesnost při určování minulých malých dob ledových.

Upozorňuje však na to, že její matematický výzkum nelze použít jako důkaz, že i tentokrát dojde k malé době ledové, nebo že se tak stane kvůli globálnímu oteplování.

Profesorka Žarkovová však varuje, že tento klesající vliv globálního oteplování se vztahuje jen na dobu mezi dvěma magnetickými vlnami Slunce a znovu se naplno objeví v 50. letech 20. století. „Musíme se s tím do té doby vypořádat a připravit všechno na Zemi na další velkou sluneční aktivitu," dodala.

Zdroj: https://euroz­pravy.cz/veda-a-technika/veda/211185-svet-se-riti-do-doby-ledove-podle-modelu-se-zeme-zacne-v-roce-2021-vyrazne-ochlazovat/

Další odpovědi
Edison

Samozřejmě. On totiž přesnější pojem, než globální oteplování je globální změna klimatu. Prostě se to na tý zeměkouli koulí nějak jinak, no.

Kepler

Globální oteplování, či změna klimatu, sebou nese i velké teplotní výkyvy, rozšiřování suchých oblastí, častější záplavy a narůstající počet ničivých cyklón. Klima už není tak stabilní, jako dříve.

MonkeyKing

Ano. Naprosto. Samozřejmě.