Avatar uživatele
Rokio

Souhlasíte, že pouze polévka není oběd?

Oběd podle mě je polévka a hlavní chod nebo alespoň pouze hlavní chod. Jenom z polévky se člověk pořádně nenají.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? hapiky před 789 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Ale jo, taková dršťková nebo gulášovka s rohlíkem mi úplně stačí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Malvína

Nesouhlasím. Dobrá hustá polévka mnohdy stačí. Občas máme jen polévku.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
iceT

Ne, třeba dnes jsem měla na oběd polévku a před chvíli taky.
Pokud mám polévku s pečivem, tak si další chod nedávám, neboť jsem najezená.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Justin1

Správný oběd by s podle mě měl skládat z polévky a druhého chodu, ale nevadí mi mít občas opačné pořadí chodů, oběd o jednom chodu bez polévky nebo místo druhého chodu druhý talíř polévky. Na Štědrý den míváme polévku jako jediný chod oběda.

Zajímavé to bylo ve Francii, kde bývala v jídelně polévka jako součást oběda jenom v zimě, ale v supermarketech byla velká nabídka polévek v pytlíku, instantních polévek, dokonce tam prodávali i hotové polévky k ohřátí, které byly balené v tetrapakových krabicích podobně jako mléko a džusy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Moje babička říkala. A asi to podědila, protože byla z Uher. „Polévka je grunt, to ostatní je špunt.“ Ale jednou platí A a jednou B. Nelze to jednoznačně říct.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Kepler má recht, je poznat, že je to studovaný člověk, tutoffka. Študáci na pražských školách by mohli o „sytících polévkách“ vyprávět legendy. V dobách, kdy trosky Amíci ještě vůbec neznali termín „brunch“ se ponejprv chodilo do bufáče „U Rozvařilů“ a teprve pak na přednášky (Kepler přirozeně ne, ten šel o5 pokračovat v kalbě)! ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
_Bůh_

Člověk se z omaštěné vody nenají. To si už rovnou může poroučet vzduch omaštěný větrem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Niekomu stačí na udržanie kondície

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aliendrone

Dámy, KDYBY některá z Vás chtěla vykonat dobrý skutek, seznamte „pánbíčka“ s OPRAVDOVOU polévkou. On nejspíš zná jen jejich solárně-elektrodebilní (zato ovšem genderově vyvážené a s nulovou uhlíkovou stopou) verze. ;) :D :D

Avatar uživatele
Malvína

Haha, ty jsi dneska jedl vtipnou kaši 😁 Ani mě nehne! ☝️ Takovej si zaslouží jen vodu a chléb, protože na všem ostatním by si něco našel. #sorryjako 🙂

Nový příspěvek